Konec řádění kriminálních živlů na Vysočině. Tým Dany Skálové se vrací na obrazovky v nové sérii Odznak Vysočina

Konec řádění kriminálních živlů na Vysočině. Tým Dany Skálové se vrací na obrazovky v nové sérii Odznak Vysočina
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Po trochu rozpačitém rozjezdu první série si nakonec i tento kriminální seriál získal své příznivce. Od ostatních seriálů se trochu liší a podobně jako v Policii Modrava, tvůrci nevsadili na akční scény kaskadérů a soustředili se spíše na logické a pečlivé vyšetřovací postupy a mezilidské vztahy.

Diváci si museli zvyknout na méně svižné tempo děje i na méně temperamentní Danu Skálovou, která nekřičí a vše si pořádně promyslí. Rozhodně si také všichni oddechli, když se konečně rozpletla vedlejší dějová linka s Julinkou, která už byla trošku otravná.

Už v neděli 12. května se po osm večerů diváci budou opět setkávat s kompletní pěticí vyšetřovatelů pod vedením kapitánky Dany Skálové (Monika Hilmerová). Vrátí se i další členové jejího týmu – Kateřina Vlčková (Simona Hába Zmrzlá), Petr Bach (Martin Hofmann), Karel Šmíd (Michal Suchánek) a Václav Kocián (Patrik Děrgel).

Ty stejně jako v předchozí sérii doplňuje Julie Maxová (Martina Jindrová), plukovník Valtr Kožíšek (Pavel Řezníček), státní zástupkyně Renata Trpáková (Barbara Lukešová) a soudní lékař Jaroslav Havránek (David Máj).

Vedle hlavních postav se ve třetí řadě vrátí i řada známých herců ve vedlejších rolích – například Kristýna Nováková, Robert Mikluš, Pavel Soukup, Jan Šťastný, Pavla Gajdošíková, Jan Hrušínský či Ivana Andrlová. Stejný zůstává i režisérský tandem – Marek Najbrt a Andy Fehu. Třetí řada se, na rozdíl od předchozí série, nebude vracet do minulosti, ale spojovací linkou bude tentokrát naplňování osobních ambicí, a to i za cenu jednání na samé hraně zákona. Nově se pak diváci mohou těšit například na Sašu Rašilova, Marka Daniela nebo Martinu Preissovou, kteří se v této sérii objeví v epizodních rolích.   

I tentokrát je děj jednotlivých kauz inspirován skutečnými případy a s realistickým ztvárněním policejních postupů. Tvůrci vsadili na stejnou hereckou sestavu v hlavních rolích a vybrali pro natáčení neokoukaná místa Vysočiny, která svou rozmanitou přírodou budou dokreslovat vyšetřování nových případů.

Diváci se mohou těšit i na soukromé linky vyšetřovatelů a podstatnou část pozornosti na sebe strhne Vašek Kocián v podání Patrika Děrgela, který nastupoval do týmu sice jako nejmladší, ale už se v nové práci otrkal, a dokonce ho touha po uznání přivede na šikmou plochu. Vypadá to tedy, že si Kateřina Vlčková už definitivně vztahy se šéfovou a ostatními spolupracovníky z týmu urovnala a už nebude černou ovcí party.

Zdroje článku:
  • Press kit TV Nova,
  • Autorský text