Filmy, u kterých tuhne krev v žilách. Přehlídka těch nejstrašidelnějších hororů
Foto: www.shutterstock.com

Filmy, u kterých tuhne krev v žilách. Přehlídka těch nejstrašidelnějších hororů

Rádi se bojíte? V tom případě byste si neměli nechat ujít následující tituly. Které horory jsou tak strašidelné, že se vám po jejich zhlédnutí nebude chtít jít ani po tmě na toaletu?

Filmy, u kterých tuhne krev v žilách. Přehlídka těch nejstrašidelnějších hororů Další fotografie v galerii >

Kruh

Kultovnímu americkému počinu se podařil husarský kousek: I když se jedná o remake, nepůvodnost se mu dá snadno odpustit. Originální japonský film z roku 1998 v mnohém předčil.

Jedna videokazeta, hrůzná předpověď a záhadná smrt několika mladých lidí. Kruh sází na působivý minimalismus. Ačkoli se i tady najde nějaká ta mrtvola, nečekejte litry krve a vyhřezlé vnitřnosti.

Americký horor si spíše hraje s atmosférou a „lekavé“ scény působivě dávkuje. Znalci hororů si jistě vzpomenou na mistra žánru Alfreda Hitchcocka, jehož školu Kruh důstojným způsobem následuje.

Čtěte také: Přehlídka nejkontroverznějších snímků. Tyhle filmy budete mít problém sledovat až do konce

Záhada Blair Witch

Geniální mystifikace s brilantní atmosférou nebo průměrně natočený horor, který se může chlubit hlavně zdařilým marketingem a nezaslouženě ho předchází o mnoho lepší pověst, která skutečným kvalitám filmu neodpovídá? Filmoví fanoušci se nemohou shodnout, jak to s tímhle snímkem vlastně je.

Faktem ovšem je, že horor z roku 1999 mapující výpravu za přízrakem čarodějnice z Blair Witch si dodnes zaslouží přízviska jako průkopnický či kultovní. Potvrzuje navíc, že geniální myšlenka se často zrodí z jednoduchého základu. Scénáristická a zároveň režisérská dvojice Daniel Myrick a Eduardo Sánchez zkrátka neměla vysoký rozpočet.

Čtěte také: Nejoblíbenější horory všech dob. Který je ten váš?

Vymítač ďábla

Mnohými je tento režijní počin Williama Friedkina považován za vůbec nejděsivější horor všech dob. Vznikl už v roce 1973.

Snímek doslova prošpikovaný explicitními scénami včetně těch sexuálních v Hollywoodu posunul hranice toho, co je ještě přípustné. Soudobé recenze byly proto rozpačité a mravokárci se pohoršovali nad účastí Lindy Blair v roli posedlé Regan.

Čtěte také: Hollywoodští Kájínci aneb ty nejlepší filmy o útěku z vězení

Mladé herečce bylo v době natáčení teprve třináct. Žádné trauma na ní ovšem účast na vzniku legendárního hororu nejspíš nenechala. Po letech vzpomínala, že vlastně snímku pořádně nerozuměla a ačkoli si zejména slavnou scénu s krucifixem pamatuje, dělala jen prostě to, co štáb chtěl.

Film přes kontroverzní přijetí nakonec zabodoval. A to i na prestižních Oscarech, odnesl si několik nominací a milovníci hororového žánru se u něho rádi bojí dodnes.

DOPORUČUJEME

Novinky