Anička Lišková z Ulice je důkazem toho, že dobrý skutek nezůstane bez trestu

Anička Lišková z Ulice je důkazem toho, že dobrý skutek nezůstane bez trestu
Seriál Ulice běží na obrazovkách šestnáctým rokem. Stejně dlouho je jeho součástí postava milé Aničky Liškové, která si nejednou sáhla na úplné dno. Po manželově nevěře a psychických problémech se teď zaplétá do pavučiny lží nevděčné puberťačky.

Ančiny krušné začátky…

Českou herečku a dabérku Ljubu Krbovou (63) si určitě pamatujete z řady filmů a seriálů, např. ze Třetího patra, z pohádky Lotrando a Zubejda nebo z komedie Probudím se včera. Diváci Ulice ji už dlouhá léta znají jako milující a obětavou Aničku Liškovou, která by se pro druhé rozkrájela a ani mouše by neublížila. Nebylo to tak ale vždy. Začínala jako dělnice v Království hraček, kde se seznámila s budoucím manželem Bedřichem.

Možná si vzpomenete, že jejich vztah nezačal nejlépe. Ublížená Anča obvinila Bédu nejen z krádeže peněženky, ale také ze znásilnění. Hrálo jí přitom do karet, že už měl za sebou pobyt ve vězení. Vše se ale v dobré obrátilo.

Usmířili se, vzali se, vychovali spolu dvě osvojené děti a žili šťastně až do smrti… Nebo ne?

Kvůli roli návštěva psychologa

Nebyla by to naše stará známá Ulice, aby s sebou nepřinesla další šťavnaté konflikty – a v případě Aničky o ně opravdu není nouze. Odjakživa toužila po velké a šťastné rodině.

Její sen o vlastním dítěti se ale rozpadl v prach poté, kdy se jí Bedřich přiznal, že čeká dítě s jinou. Tehdy nastal v životě Aničky velký zlom provázený psychickými problémy a velkým utrpením. Samotná Ljuba Krbová tak stanula před nelehkým úkolem zahrát přesvědčivě psychickou poruchu, k čemuž si musela přizvat odbornou pomoc a požádat o konzultaci. Zodpovědný přístup se jí vyplatil, předvedla totiž nezapomenutelný výkon.

Zdroj: Pavel Gwužď / Nextfoto

Ulice rozvíjí konfrontace i přátelství

Manželství s Bedřichem nevěru neustálo, ale Anička se po čase vzpamatovala a nalezla nový smysl života v práci s dětmi v azylovém domě a posléze i v rodinném bistru Nyklových. Oblíbila si práci na zahrádce, kterýžto koníček má společný i se svou představitelkou Ljubou Krbovou. Začala se více věnovat sama sobě a objevila vášeň pro fotografování. Do života jí navíc vstoupil charismatický fotograf.

S Bedřichem nadále zůstávají dobrými přáteli, kteří se navzájem podporují. Práci s jeho představitelem Adrianem Jastrabanem si navíc Ljuba Krbová nemůže vynachválit. Po všech těch letech na stejném place získala dobrého kamaráda nejen v něm, ale i v jeho manželce a také v rodičích svých seriálových dětí.

Srážka s lhářkou

Ale nenechte se mýlit, prostor pro dramata ještě rozhodně nekončí. Ančiny poklidné dny před nedávnem rozbouřila nová postava Sáry Mandousové, kterou hraje studentka Pražské konzervatoře Ema Businská. Dívka z problematické rodiny, neschopná soužití s vlastní matkou, se k Aničce nastěhuje. Dobrotu a péči jí přitom oplácí leností, neochotou a pokukováním po jejím partnerovi.

Sundá naivní Anička růžové brýle a odhalí konečně dívčinu pravou tvář? Nechme se překvapit.

 

Zdroje: