Natáčení krvavé potyčky v Ulici si bratři Jan a Jiří Dlouzí užívali

Natáčení krvavé potyčky v Ulici si bratři Jan a Jiří Dlouzí užívali
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Ani po prázdninách Ulice neztrácí dech a zásobí diváky zajímavými zápletkami a dramatickými zvraty. Na začátku nového školního roku nás zavede do tělocvičny, v níž dojde ke krvavé potyčce bratrů Dvořákových, když školou prochází inspekce. Jan a Jiří Dlouzí prozradili, jak se jim scéna natáčela.

Při výměně názorů Marka a Matěje poteče červená

Ulice zahájila devatenáctou sezónu návratem dvou oblíbených hrdinů, Moniky Farské (Anna Fixová) a Eddieho Rambouska (Jiří Panzner). Právě Eddie nastoupil na gymnázium jako nový tělocvikář. Přijel z Barcelony, kde v posledních letech pomáhal Matěji Jordánovi (Jakub Štáfek) s prodejem outdoorového vybavení. K učitelství vlastně ještě nepřičichl a Magdina (Veronika Čermák Macková) nabídka práce má být jeho první zkušeností v oboru, což společně s faktem, že se jedná o Magdina bývalého přítele, nelibě nese Prokop (Ondřej Studénka). Tomu se také hned naskytne příležitost poukázat na Eddieho neznalost a arogantní přístup, když v tělocvičně dojde k potyčce dvojčat Dvořákových.

Dvojčata se nepohodnou kvůli Svatce.
Dvojčata se nepohodnou kvůli Svatce. | Zdroj: TV Nova

Během přípravy na volejbal se Svatka (Kristýna Hocková) odhodlá pozvat do kina Matěje Dvořáka (Jiří Dlouhý), v němž našla zalíbení. Matěj je už nějakou dobu platonicky zamilovaný do Magdy, ale nechce Svatku odmítat. Tím, že pozvání přijme, však popudí svého bratra Marka (Jan Dlouhý), jenž se do Svatky zakoukal. Žárlivost mu zatemní rozum, pustí se do Matěje a ten ho v sebeobraně odstrčí, bohužel tak nešikovně, že Marek upadne a kousne se do rtu. V tělocvičně tak dokonce poteče krev a Eddiemu nezbude než nechat studenty bez dozoru, aby mohl zraněného chlapce doprovodit do umývárny.

Žofka (Kateřina Ujfaluši) se pokusí udržet pořádek, ale banda nezřízených puberťáků je nad její síly. Nicnetušící inspekce vejde do místnosti, kde vládne chaos a křik. Podaří se Eddiemu zachránit situaci a vyváznout bez potíží, nebo si inspekce na jeho pochybení smlsne? Postaví se Magda na jeho stranu, i když to znamená jít proti Prokopovi?

Natáčení první akčnější scény bavilo oba bratry

Jan a Jiří Dlouzí jsou synové herecké legendy Vladimíra Dlouhého a oblíbené herečky Petry Jungmanové, která si před lety v Ulici zahrála Martu Seidlovou, shodou náhod učitelku na tomtéž gymnáziu, kde teď studují Marek a Matěj.

Stačí málo a malér je na světě.
Stačí málo a malér je na světě. | Zdroj: TV Nova

Věrohodnost pranice mladých herců svědčí o tom, že si ji museli dobře natrénovat. Režisér Jakub Wehrenberg jim vysvětlil, jak postupovat, aby diváci jejich konfliktu uvěřili. Byla to pro ně náročná výzva, nebo snad něco přirozeného, při čem mohli využít vlastní zkušenosti? Koneckonců, snad všichni sourozenci si někdy vjedou do vlasů, nebo ne?

„Já se moc těšil. Byl jsem rád, že se ukáže i negativní stránka těchto dvou. Jak se bráchové, kteří se před vším vždy vzájemně podrží, dokážou i surově pohádat. Protiúkol to rozhodně nebyl,“ prohlásil Jan Dlouhý a jeho bratr Jiří dodal: „Potyčka v tělocvičně byla naše první více akční scéna. Moc mě těší, že si mohu takhle někdy zatočit i v exteriérech.“

Zdroj článku:
  • Tisková zpráva TV Nova