Zítra v Ulici: V pátek vyraší mladá láska a vzplane stará křivda. Vláďa pošle Soňu někam
Reakce k článku
Podělte se o svou reakciErik se zakouká do nové holky v ulici
Jiřina (Eva Leinweberová) projíždí zajímavosti na internetu a najednou na ni vyskočí bulvární článek o tom, že se ředitelka školy dopustila podvodu a byla odvolána z funkce. Netýká se to samozřejmě nikoho jiného než Soni (Lucie Vondráčková), na kterou si teď babča touží posvítit o to víc.
Samotná Soňa se v pátek potká s Vladimírem (Marek Pospíchal) a znovu se s ním pokusí navázat řeč. Přemluví ho, aby k ní kolem šesté večer přišel a oni mohli konečně rozseknout to, co se mezi nimi před lety událo. Soňa má totiž pocit, že to Vladimír své rodině podal poněkud nepřesně, respektive jednostranně. Chce mu povědět, jak se k věci staví ona, protože podle ní záleží jen a pouze na úhlu pohledu.
Soňa se rozhodně necítí vinna za to, co Vladimírovi kdysi způsobila. Autonehodu vzal celou na sebe, aby ji chránil, a ona neviděla důvod na tom něco měnit před rodiči. S otcem se prý hádal už dlouho, bylo jen otázkou času, kdy syna vyhodí z domu. Vlastně nebýt Soniných údajných přímluv, udělal by to mnohem dřív. A co se školy, které musel Vladimír nechat, týče, tu přece stejně nesnášel, takže mu ani nemohlo vadit, že už tam chodit nebude.
„To je úžasné, jak ty si umíš všechno obhájit,“ vydechne Vladimír nevěřícně. Soně připadá, že v ní chce za každou cenu vzbudit vinu, ale to se mu tedy nepodaří. Omluvu by od ní nečekal, dobře ví, že něčeho takového není schopná. Ošklivě se pohádají a Vladimír odejde s tím, že tohle bylo naposled, co se viděli.
No, o to zajímavější se nyní jeví seznámení Erika (Adam Seidl) a Natálie (Josefína Krycnerová) v bistru, kam mladík náhodou vešel. Náhle byl ale jako zasažen amorovým šípem, Natálka ho okamžitě okouzlila. Kdyby tak tušili, že jejich rodiče jsou na kordy.
Slaví se, jako kdyby Esterka měla narozeniny
Esterka v pátek dostane dort a dárečky během oslavy, kterou pro ni uspořádají máma (Kristýna Hrušínská) s babičkou (Miluše Šplechtová). Nemá přitom ani narozeniny, jen devět měsíců. Zřejmě i to je důvod ke slavení, a tak se všichni společně s Luďkem (Vasil Fridrich) a Blankou (Linda Rybová) sejdou u Voláka doma.
Všechno proběhne bez problémů a Vandu těší, jak hezky se to vydařilo. Tím spíš ji ale zneklidní, když se na ni Luděk podívá se vší vážností a řekne, že chce mluvit o něčem důležitém. Pak z něj vypadne, že se byl podívat na její ubytovně a že na tak hrozné místo plné špíny, zápachu a zřejmě i švábů nikdy Esterku nepustí. Vanda ji tam ani nehodlá brát, ale to podle něj není uspokojivé řešení. Sama by tam klidně mohla chytit nějakou nemoc, třeba žloutenku, a nakazit Esterku.
Takže Luděk navrhne úplně jiné východisko – nabídne Vandě, aby se nastěhovala k němu. Čistě kvůli dceři, samozřejmě.
Reakce k článku
Podělte se o svou reakci