Tohle jsou nejlepší romantické filmy všech dob. P.S. Ze zlatých padesátek

Tohle jsou nejlepší romantické filmy všech dob. P.S. Ze zlatých padesátek
Tohle jsou nejlepší romantické filmy všech dob. P.S. Ze zlatých padesátek Další fotografie v galerii >
Foto: SariMe / Shutterstock.com
Kdo by občas nepotřeboval pohladit po duši, obzvláště v dnešní době. Pojďte se s námi podívat na ty nejlepší romantické filmy. Znáte je všechny? Které jste si oblíbili nejvíce a je na čase si je opět pustit?

Zpívání v dešti (1952)

Psal se rok 1952, kdy se krásná a noblesní Gene Kelly objevila v kultovním snímku po boku Donalda O´Connora. Dodnes tento trhák patří k nejlepším muzikálům, co byly kdy napsány. Film si sice Oscara nevysloužil, ale skvělý Donald si odnesl alespoň Zlatý glóbus za nejlepší herecký výkon v muzikálu.

Chci zpívat jako déšť…

Někdo to rád horké (1959)

Opět padesátky, opět Amerika. A k tomu božská Marilyn! Co si přát více? Snad jen dva sympatické rošťáky v podání Tonyho Curtise a Jacka Lemmona. U této komedie se budete válet smíchy a dokonale si užijete každou humornou scénku. Marilyn i Jack si za své výkony odnesli v roce 1960 Zlatý glóbus, ten ostatně získal i samotný snímek jako nejlepší počin komediálního žánru za uplynulý rok.

Asi už tenkrát věděli, že diamanty jsou nejlepší přátelé každé ženy…

Prázdniny v Římě (1953)

My se z těch padesátek prostě ne a ne pohnout. Ono je to těžké, když v té době vznikl takový trhák, jako je Roman Holiday s Gregory Peckem a okouzlující Audrey Hepburn v hlavní roli. Romantická komedie se vším, co si jen můžete přát. A že je stará jako svět, a ještě k tomu černobílá? To nikomu nevadí! Audrey si za ni právem vysloužila Oscara. Film o princezně, co se rebelantsky vzepřela svým panovnickým povinnostem, se dokonce dočkal nominace na deset zlatých sošek.

Který z těchto romantických filmů si dnes dáte k večeři? Doporučujeme je doprovodit něčím výtečným k snědku. U nás zvítězily všechny tři snímky a příští víikend nás čeká filmový maratón.