Zlatá labuť: Mark Kristián Hochman se objevuje téměř v každé epizodě a k Simoně Lewandovské má velmi blízko

Zlatá labuť: Mark Kristián Hochman se objevuje téměř v každé epizodě a k Simoně Lewandovské má velmi blízko
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Mladý herec, kterého si spojujeme hlavně s trochu komplikovaným mladíkem Jakubem, číšníkem v kavárně obchodního domu, má práce nad hlavu, a i jemu seriál pomohl k popularitě. Teď ho můžeme vídat i v seriálu Smysl pro tumor.

Devětadvacetiletý herec je rád, že mohl být součástí tak mimořádného projektu, jakým seriál je. Jeho role Jakuba to měla jako na houpačce. Z mladíka „slušňáka“, který je zamilovaný do prodavačky Aleny, se pod tíhou událostí stal hazardní hráč a moc nechybělo, aby podlehl nátlaku Ireny, která ho chtěla využít pro odstranění Bouchnera. Naštěstí se k tomu připletla Alena a jeho odhodlání utnula jednoduše tak, že mu vzala zbraň.

Alena a Jakub
Alena a Jakub | Zdroj: TV Nova

Vztah Aleny a Jakuba je zvláštní, Alena už do Prahy šla s tím, že je lesba, ale možná doufala, že jí změna prostředí přinese řešení neřešitelného… S Jakubem si začala nejspíš proto, aby zapadla, udělala radost rodičům a přesvědčila sama sebe, že je „normální“.

Jakub její stydlivost respektoval a plánoval jim společné bydlení a svatbu. To vše se změnilo v okamžiku, kdy na Alenu prasklo, že je lesba. Jakub se přes to nedokázal přenést a bral to z její strany jako zradu. Ponížila ho a lhala mu. To jí nedokázal odpustit a ani čas mu jeho zlomené srdce a zraněnou ješitnost nedokázal uzdravit.

Zatímco v normální době by mohl odejít a začít jinde, pod tíhou blížící se války už nemohl riskovat, že si najde tak pohodovou někde práci jinde. S Alenou se tak musel vídat každý den, často ji zahlédl i s Irenou a zlost v něm doutnala.

Není vůbec jasné, jak osud obou mladých lidí v seriálu dopadne. Alena se teď stala hračkou Grubera a vztah s Jakubem by ji mohl zachránit od nebezpečí, které jí její prozrazená sexuální orientace přinesla. Možná i Jakub by za určitých okolností na obnovení vztahu přistoupil, kdyby se Alena „nechala léčit“.

V reálném životě to má mladý herec se Simonou Lewandowskou úplně jinak a během natáčení se z nich stali dobří přátelé, kteří se spolu hodně nasmáli. Přece jen se na place potkávali rok a půl a měli hodně společných záběrů.

Teď, když se začínají rozebírat kulisy v ateliéru, kde se natáčelo, přijde mu, že se vlastně boří ta iluze, kterou herci prostřednictvím svých postav tak dokonale vytvořili. Kolegové mu budou hodně chybět, hlavně jeho seriálová Alenka.

Na velký smutek však nemá Mark moc času. Jak v jednom rozhovoru prozradil, bude toho mít teď tolik, že na soukromý život nebude mít ani čas.

Zdroj článku:
  • Autorský text