Seriál Anatomie života: Co spojuje Karla Heřmánka mladšího alias chirurga Drahoše a amerického herce Dustina Hoffmana
Foto: Nextfoto / Pavel Gwužď

Seriál Anatomie života: Co spojuje Karla Heřmánka mladšího alias chirurga Drahoše a amerického herce Dustina Hoffmana

Nadšeným a pozorným divákům seriálu Anatomie života jistě neunikla postava excentrického chirurga Ivana Drahoše. Tohoto úkolu se s dokonalostí sobě vlastní zhostil herec Karel Heřmánek mladší. Kdo by tuto roli mohl ve své době obsadit v zahraničním podání?

Karel Heřmánek mladší coby Ivan Drahoš

Osud tomu nejspíše tak chtěl, aby se zrovna Karel narodil do rodiny Heřmánků. Svým hereckým nadáním, tvrdou prací a právem zaslouženými úspěchy prokazuje tomuto známému uměleckému jménu jen samou čest. Syn slavných rodičů, vynikajícího herce a principála Karla Heřmánka a bývalé televizní hlasatelky a divadelní manažerky Hany Heřmánkové vystudoval DAMU a poté si troufl na studia na prestižní americké dramatické konzervatoři The Lee Strasberg Theatre and Film Institute v New Yorku. Tu právě ve své době navštěvovala i taková herecká ikona jako je zmíněný Dustin Hoffman. Tyto nezaplatitelné zkušenosti mu otevřely pomyslnou bránu do světa zahraniční tvorby. Zahrál si třeba ve výjimečném koprodukčním snímku Anthropoid z roku 2016 pojednávajícím o skutečné válečné operaci z období druhé světové války, a to atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. 

Zdroj: Nextfoto / Mgr. Pavel Gwužď

Ivan Drahoš coby Rain Man

Kdyby se obdobný seriál natáčel i v Americe, tato postava by ve své době jistě mohla být jako stvořená pro herce Dustina Hoffmana. Ten si v roce 1988 zahrál v dramatu oceněném čtyřmi Oskary s názvem Rain Man. Ztvárňuje zde geniálního leč autistického bratra Toma Cruise, Raymonda, který je i přes všechny své překvapivé psychické výjevy respektován a uznáván. 

Chirurg Ivan Drahoš se v mnohém Raymondovi podobá. Je obdivovaným profesionálem, i když s ním není vůbec lehké vyjít. Své autistické rysy projevuje jak v přístupu ke svým kolegům, tak i k pacientům. Ti jsou doslova v šoku po setkání s tímto výrazným lékařem. Jeho pochybné chování jen dokresluje páska před jeho kanceláří, kterou nesmí nikdo překročit. 

"I moje maminka mi volala, že jsem masový vrah. Špatně to snášela i babička."

Drahoš není jediným podivínem v podání Karla Heřmánka

Postava chirurga Ivana Drahoše v seriálu Anatomii života není jedinou Karlovou podivnou rolí svého druhu. Nedávno ho režisér Filip Renč obsadil do role psychopatického bratra Jitky Čančarové v kriminálce Hlava Medúzy. Jeho bravurní herecký výkon sklízí mnoho ovací. Dokonce i od jeho nejbližší rodiny. Obzvlášť scéna, ve které Karel mlátí kaskadérovi hlavou o sklo, byla ztvárněna tak věrohodně, že na ní musela zareagovat i Hana Heřmánková. "I moje maminka mi volala, že jsem masový vrah. Špatně to snášela i babička," uvedl Karel v rozhovoru pro Super.cz.

Dívejte se na další díly seriálu Anatomie života a excelentní výkony Karla Heřmánka mladšího. Další příběhy chirurga Drahoše jistě budou stát za zhlédnutí.

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy