Marihuana nebyla při natáčení Samotářů žádné tabu: Vyzkoušejte si, jak dobře film znáte

Marihuana nebyla při natáčení Samotářů žádné tabu: Vyzkoušejte si, jak dobře film znáte
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Hvězdné obsazení, nesmrtelné hlášky a nadčasové motivy. Takto by se dal charakterizovat film Samotáři, který už 24 let patří mezi top české snímky.

Sedm mladých lidí, jejichž osudy jsou vzájemně propojeny. Milostné i rodinné vztahy, které ve všech případech vedou zase zpátky k samotě, ačkoliv se to takto nemusí na první pohled zdát. Film Samotáři je sice komedie, ale s hořkým nádechem. Ukazuje situace, do kterých se lidé často dostávají v důsledku nedokonalé komunikace i odlišných představ o společném životě.

Samotáři mají hvězdné obsazení. Vidíme zde například Jitku Schneiderovou, Ivana Trojana, Sašu Rašilova a další. Ačkoliv ve filmu prakticky není hlavní postava, tak nějak se do této role pasoval Jakub, kterého ztvárnil Jiří Macháček. Ten má doslova zelený pohled na svět. Ačkoliv je to v očích Hanky, se kterou krátce chodí, velice dobrá vlastnost, časem se jeho závislost na marihuaně stává zásadní pro ukončení vztahu. Kdo Jiřího Macháčka v této roli viděl, musí si myslet, že takový stav se snad ani nedá zahrát. To je částečně pravda. Po celou dobu natáčení byl totiž značně pod vlivem marihuany. V první natáčecí den se navíc podělil i s kolegy, režisérem, osvětlovačem a rekvizitářem. Dopadlo to tak, že do konce natáčení měl právo kouřit trávu už jenom on.

O kvalitě Samotářů svědčí nejen jejich oblíbenost mezi diváky (ne každý snímek z období milénia je filmovými nadšenci tak kladně hodnocen), ale i fakt, že v roce 2000 dostali Samotáři 10 nominací na Českého lva. Jednu, za nejlepšího vedlejšího herce, dokonce proměnili. Vyzkoušejte si v našem kvízu, jak dokonale Samotáře znáte.

 

Zdroj článku: