Poslední série dotočena, tak proč se nekouknout znovu aneb proč byste neměli ignorovat seriál „Lucifer“
95%
Foto: FlickDirect Inc / Shutterstock

Poslední série dotočena, tak proč se nekouknout znovu aneb proč byste neměli ignorovat seriál „Lucifer“

Kriminálky nás odjakživa fascinují. Columbo, Monk, nebo i nejdéle vysílaná kriminálka „Námořní vyšetřovací služba“ si užívají vysokou oblíbenost a skvělou sledovanost. Ale až „Lucifer“ zkombinoval kriminálku z nadpřirozenými a božskými tématy. A překvapivě to velmi dobře funguje.


Geniální příběh

Mistr pekla a opravdický ďábel Lucifer Morningstar (Tom Ellis) opustil peklo, aby si užil života v Los Angeles. Už nemá náladu mučit lidi v pekle a poslouchat svého otce, proto otevře v "městě andělů" vlastní klub. Na naší planetě je Lucifer neodolatelný. Díky jeho britskému akcentu, mocnému šarmu a zvláštním schopnostem (nesmrtelnosti, nezranitelnosti, nadlidské síly a schopnosti dozvědět se o lidech jejich nejhlubší touhy) si na Zemi může dělat co chce. To se ale nelíbí jeho bratrovi Amenadielovi (DB Woodside), který se nejdříve pokouší vrátit satana zpět do pekla, než se zamiluje do terapeutky Lucifera Lindy (Rachael Harris).

Poté, co někdo zabije „kamarádku“ Lucifera, se do jeho života dostane detektivka Chloe Deckerová (Lauren Germanová). Jinak než ostatní lidé, je Chloe zcela imunní na Luciferovou magii. Tuto fascinující vlastnost donutí Lucifera s ní strávit více času, takže se stává jejím partnerem při pátrání po padouších. Po nějaké době je zcela jasné, že se do ní zamiloval, i když sám popírá veškeré lidské emoce.

Mysteriózní ale i zábavné

Je jasné, že svět kolem biblických postav je tajuplný. V seriálu se neobjevují jen Lucifer a Amenadiel, taktéž se seznámíme s velkým počtem dalších postav z knihy. Například bohyně všeho živého, a tudíž matka našich andělů. Nebo Uriel, bratr Lucifera a anděl smrti, který ohrožuje život Chloe. Lucifer ho zabije, aby tím detektivku zachránil, což znovu ukazuje, že mezi nimi existuje něco speciálního.

Ve třetí řadě se objeví bájný Kain, syn Adama a Evy a první vrah na světě, který je poté odsouzen chodit navždy po světě, bez možnosti umřít. Tento seriál ale není jen mysteriózní a tajemný, Lucifer dokáže často rozesmát. Nejen kvůli neobvyklé interakci s lidmi, ale i vlastnímu sarkasmu, cynismu a zvláštnímu chování. K tomu se musí dodat, že Tom Ellis je geniálním ďáblem. Tomu se dá říct perfektní volba herce pro danou roli, asi by nikdo jiný nezahrál šaramantního šviháka takto skvostně.

Kvalitní seriál, který vás ohromí

„Lucifer“ je ze všech stran skvělá podívaná. Pokud se těšíte na kriminálku se zajímavými příběhy, budete s tímto seriálem velmi spokojení. Pokud očekáváte ďábelský humor a různé narážky, vtípky a podpásovky, taktéž nebudete zklamaní – scénář je napsán výtečně. No a pokud máte rádi romantiku, tak i té tu není málo. Osobní příběh pomalu se rozjíždějící lásky mezi Luciferem a Chloe má skvělé tempo. Přestože oba říkají, že je mezi nimi čistě profesionální vztah a jsou pouze přáteli, poznáme, že tam je něco víc. Oba si navzájem věří, několikrát si zachránili životy a Chloe je jediná smrtelná osoba, která pro Lucifera něco znamená, no a to přeci musí něco znamenat.

Na konci května bude na Netflixu zveřejněná druhá půlka páté řady, 31. března bylo dokončeno natáčení šesté a poslední řady. Pokud tedy nevíte, jak se po roce pandemie doma pobavit, zkuste „Lucifera“. Nebudete toho litovat.

 
 
 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Další články z rubriky Serialy

Nejlepší animované seriálové devadesátky aneb na co jsme koukali před 30 lety?

Nejlepší animované seriálové devadesátky aneb na co jsme koukali před 30 lety?

Není to tak dávno, některým z nás se seriály z minulého století vybavují bez problému, někteří jsou ale natolik mladí, že si je ani pamatovat nemohou. Co na našich televizních obrazovkách běželo v 90. letech?

Silné emoce zasáhly do posledního dílu Anatomie života

Silné emoce zasáhly do posledního dílu Anatomie života

Seriálové sestřičky mají napilno nejen na urgentním příjmu a operačním sále, ale i v jejich soukromém životě. Emu stále provází stín minulosti, Táňa se vyrovnává se svou závislostí na drogách a Janu opouštějí myšlenky na společný život s jejím manželem.

Byli to miláčkové v oblíbeném seriálu, ale všichni skončili tragicky aneb toto jsou osudy herců z Glee

Byli to miláčkové v oblíbeném seriálu, ale všichni skončili tragicky aneb toto jsou osudy herců z Glee

V době svého největšího rozkvětu byl seriál „Glee“ nejpopulárnější show v televizi. Hvězdy hudebního dramatu se proslavily velmi rychle. Pro mnohé z nich byl seriál ale osudný, a to nejen z hlediska kariéry, ale i z hlediska života. Zde jsou tragické okamžiky, které ovlivnily obsazení Glee.

Daly život Rodinným poutům a dalším úspěšným seriálům: Kdo jsou Jitka a Kateřina Bártů?

Daly život Rodinným poutům a dalším úspěšným seriálům: Kdo jsou Jitka a Kateřina Bártů?

Sesterský tandem Jitka a Kateřina Bártů je v Česku znám především svou prací na seriálech. Které tituly mají tyhle dámy na svědomí a jak to mají úspěšná dvojčata v soukromí?

Ďábelský detektiv se konečně vrací: Netflix zveřejnil datum vysílání druhé půlky 5. řady „Lucifera“

Ďábelský detektiv se konečně vrací: Netflix zveřejnil datum vysílání druhé půlky 5. řady „Lucifera“

Fanoušci s ním museli hodně vydržet. Po třech sériích byla kriminálka „Lucifer“ překvapivě na televizní stanici Fox ukončena. Netflix ale zachránil tuto vysoce kvalitní show a dopřál nám hned tři další řady. Aktuální pátá byla rozdělena na dvě části, a přesně tato druhá část se nám konečně ukáže.


Další články z rubriky Serialy