Nový thriller Stráž: Známá tvář modelky Olgy Kurylenko v roli traumatizované vojačky diváky moc neoslovila
Foto: Luis Javier Villalba / Shutterstock

Nový thriller Stráž: Známá tvář modelky Olgy Kurylenko v roli traumatizované vojačky diváky moc neoslovila

Z produkce Netflixu přichází pro diváky francouzský akční thriller, kde se divákům představuje známá modelka ukrajinského původu, která má za sebou celou řadu filmů a seriálů.

Bývalá modelka je už před kamerou jako doma

Olga se proslavila hlavně díky roli „BOND GIRL“ ve 22. pokračování dobrodružství agenta Jamese Bonda ve snímku Quantum of Solace z roku 2008.

V roli anděla pomsty

V novém filmovém projektu se nyní naturalizovaná Francouzka Kurylenko představuje v roli vycvičené a traumatizované vojačky Kláry, která končí po náročné vojenské misi v Sýrii v malebném francouzském městě Nice u městské policie, aby se mohla vypořádat se svými problémy, které si přivezla ze Středního východu. Místo klidu však přichází do jejího života komplikovaná a dramatická situace. Její sestra se stala obětí násilníků a Klára se rozhodne využít svých vojenských schopností k tomu, aby jako anděl pomsty vzala spravedlnost do svých rukou. Jedním z jejích cílů pomsty je syn mocného ruského oligarchy, což její misi trochu komplikuje.

I přesto, že se film tváří jako slušný akční nářez, diváci jsou zklamaní. Divák očekává děj plných akcí a těch se moc nedočká. Kurylenko běhá velkou část filmu, aniž by bylo zřejmé proč, celý film působí zdlouhavě a je spíš uměle natahovaný. Nejde o úplný propadák, ale nehrozí, že by si někdo snímek chtěl shlédnout podruhé. Spousta akcí postrádá logiku, a tak akcím rozumí asi jen Kurylenko anebo ani ona ne.

Hodně vlažné hodnocení

Diváci ČSFD dali filmu 43 % a to rozhodně není hodnocení povedeného snímku, a to i v případě, že jde o film točený pro stream. Diváci už si zvykli na mnohem větší kvalitu a je potřeba mnohem více než zvučné jméno kdysi známé modelky.

Asi všichni už si u tvorby Netflixu zvykli na to, že v každém snímku musí být sexuálně odlišná postava, ale tvůrci by se měli seriózně zamyslet nad stylem, kterým to divákům podávají. Může to působit toporně a komicky a filmu to rozhodně na atraktivitě automaticky nemusí přidávat plusové body. Snad snímek neplánovali poslat na Oscary, takže celou lesbo pasáž, která filmu nijak nepomohla, si mohli odpustit.

 
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy