Tyto zahraniční herce uvidíme ve velkofilmu Jan Žižka. Jak ztvární české osobnosti hvězda Batmana či Panství Downton

Tyto zahraniční herce uvidíme ve velkofilmu Jan Žižka. Jak ztvární české osobnosti hvězda Batmana či Panství Downton
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Chystaný snímek Jan Žižka láká na status historického velkofilmu s nebývale vysokým rozpočtem. Přitáhnout diváky do kina by měla i účast zahraničních hvězd. Které to budou?

Ben Foster

V srpnu 2018 bylo oznámeno, že hlavní roli Jana Žižky si zahraje americký herec Ben Foster. Toho jste mohli vidět například ve snímcích 3:10 Vlak do Yumy, dále také X-Men: Poslední vzdor nebo Warcraft: První střet.

Hollywoodskému herci prorokují slibnou kariéru a je považován za vycházející hvězdu. Režisér Petr Jákl o něm mimo jiné také prohlásil, že si role pečlivě vybírá. Chystaný film o Žižkovi se však samotnému Fosterovi líbil, ocenil hlavně silný scénář a podle vlastních slov se nejvíce těšil na historické kostýmy.

Michael Caine

Michael Caine byl další z hvězdných jmen, na které se mohli filmoví fanoušci začít těšit. Ve filmu ztvární postavu Boreše. Britský herec účinkoval ve více než stovce snímků a pravidelně září v oscarových nominacích. Dvakrát ji také proměnil za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Konkrétně ve filmech Hana a její sestry z roku 1986 a Pravidla moštárny z roku 1999. Na plátnech kin jste jej mohli vidět i v batmanovské trilogii: Batman začíná, Temný rytíř a Temný rytíř povstal.

V českém velkofilmu ztvárnil fiktivní postavu lorda Boreše. Natáčení si hvězda pochvalovala. Herci se líbila atmosféra, která „na place“ panovala a velmi kladně hodnotil své české kolegy. Také ocenil filmový příběh.

Matthew Goode

Další zahraniční celebritou, na kterou tvůrci chystaného snímku vsadili, je Matthew Goode. Rodilý Brit si zahrál například ve snímcích Match Point – Hra osudu nebo v seriálu Panství Downton.

Charismatický herec ve filmu Jan Žižka představuje krále Zikmunda Lucemburského. Do Česka už se v minulosti podíval při natáčení romantické komedie Hon za svobodou. Herec si kromě natáčecích lokací pochvaloval samotný námět. Příběh Jana Žižky pro něj byl doslova fascinující. A poklonu vysekl i svému kolegovi, vyjádřil se, že pro něj byla čest natáčet s Michaelem Cainem.