Klan Gucci: Patrizia se zbavila manžela a zpětně si nechala vyplatit rentu za dobu, kdy byla ve vězení za jeho vraždu

Klan Gucci: Patrizia se zbavila manžela a zpětně si nechala vyplatit rentu za dobu, kdy byla ve vězení za jeho vraždu
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Ty nejlepší příběhy píše sám život. Z toho vycházeli i tvůrci životopisného filmu, který vezme diváky na výlet do rodiny, která vytvořila italské módní impérium Gucci. Film, o kterém se mluvilo roky před natáčením, si můžete vychutnat právě v dubnu s Lady Gaga v hlavní roli.

Životopisné kriminální drama Klan Gucci je inspirováno skutečným šokujícím příběhem rodiny, která stojí za světově známou italskou módní značkou. Když se outsiderka ze skromných poměrů Patrizia Reggiani (Lady Gaga) provdá do rodiny Gucci, začnou se projevovat její nezkrotné ambice. Bezohledná Patrizia postupně rozvrátí rodinné dědictví a spustí zhoubný kolotoč zrady, dekadence, pomsty… a nakonec vraždy. 

Film vychází z knihy Sary Gay Folden z roku 2001 The Gucci sága – Skutečný příběh o módě, chamtivosti, zločinu a vypráví příběh z  let předcházejících vraždě Maurizia Gucciho, prezidenta rodinné módní společnosti v 80. a 90. letech. Příběh se zaměřuje na konflikty a spory mezi příbuznými a na jeho manželství, které bylo v časopisech často definováno jako „pohádkové". S Patrizií Reggiani, která si později objednala jeho vraždu, to vypadalo jako pohádka o prosté dívce, která ke štěstí přišla.

Rodina Gucci se o knize vyjádřila ve svém prohlášení a film ostře kritizovala a tvrdila, že protagonisty popisuje „jako chuligány, ignorantské a necitlivé vůči okolnímu světu“. Vadilo jim, že Patrizia byla vykreslená vlastně jako oběť, která byla okolnostmi donucená se manžela zbavit takovým způsobem.

Skutečný příběh otřásl světem

Maurizio Gucci byl zabit v Miláně ráno 27. března 1995 ve věku 47 let. V 8:30 opustil svůj dům na Corso Venezia a jako každý den šel pěšky do kanceláře. Střelec, který ho sledoval, vypálil tři rány: jedna minula, jedna zasáhla Gucciho do ramene a druhá do hýždě. Zatímco se otáčel, Gucciho zasáhl čtvrtý výstřel do spánku, který ho zabil. Poté atentátník otočil zbraň na vrátného před budovou a vypálil dvě rány. Vrah usedl do auta na sedadlo spolujezdce a zmizel.

Téměř dva roky se vyšetřování točilo kolem mezinárodní finanční stopy. Přesto bylo dost indicií, které ukazovaly na jeho bývalou manželku Patrizii Reggiani. 

Lady Gaga
Lady Gaga | Zdroj: MGM / FTV Prima

Ta nakonec dostala trest 29 let (později snížený na 26 let), ale měla zvláštní zacházení a žila si poměrně klidným životem. Na svobodu se dostala o pár let dříve (po 17 letech) pod podmínkou práce v sociálních službách.

Zajímavé bylo, že během rozvodu jí byla stanovena štědrá roční renta (milion eur) od manžela a soud po jejím propuštění rozhodl, že její iniciování nájemné vraždy manžela ji nezbavilo práva tuto rentu od rodiny Gucci i nadále pobírat. Byla jí vyplacena zpětně, a tak se z ní stala bohatá žena. Mohla dokonce užívat i rodinnou jachtu a některé nemovitosti, jak bylo stanoveno u rozvodu.

Kromě Lady Gaga se ve filmu objevili Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston a Salma Hayek.

V lednu 2021 Patrizia Reggiani uvedla, že je ráda, že ji hraje Lady Gaga. Prozradila, že má zpěvačku a herečku „nesmírně” ráda a označila ji za „génia”. Ale o čtyři měsíce později se nechala slyšet, že ji „otrávilo”, když se jí Lady Gaga neozvala. Brzy se potvrdilo, že producenti filmu si nepřejí, aby se Lady Gaga s Patrizií Reggiani setkala, protože nechtěli vyvolávat zdání, že nějakým způsobem schvalují a podporují zločin, za který byla Gucciho bývalá manželka odsouzena. Gaga se vyjádřila ve stejném duchu, ale dodala, že hodně myslí na její dcery, pro které je to určitě hodně bolestivé téma.

K vidění 21. dubna večer na Primě.

Zdroje článku:
  • ilpost.it,
  • Press kit FTV Prima,
  • Autorský text