Purpurové řeky 4: Nová premiérová řada napínavého kriminálního seriálu odhalí další tajuplné zločiny

Purpurové řeky 4: Nová premiérová řada napínavého kriminálního seriálu odhalí další tajuplné zločiny
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Seriál, která si mezi českými diváky vybudoval širokou základnu, přichází s premiérovou osmidílnou sérií čtyř zajímavých případů. Vrah s bizarním uměleckým vkusem, který řádí na konzervatoři. Monstrózní zabiják, který je křížencem člověka a hyeny. Smrtící hra zvrhlých voyerů. Záhadně mizející vězni. To jsou další případy Niémanse a Delaunayové.

Neohrožení, odvážní a geniální policejní detektivové se specializují na zvlášť hrůzostrašné zločiny, ke kterým dochází v odlehlých koutech Francie. I ve čtvrté řadě napínavého a tajuplného krimiseriálu Purpurové řeky přitom narazí na záhadné události a tajuplné pověry, které se však dají logicky vědecky vysvětlit.

Policejní detektivové Pierre Niémans (Olivier Marchal) a Camille Delaunayová (Erika Sainte) se specializují na vyšetřování zvlášť hrůzostrašných zločinů, ke kterým dochází v zapadlých a temných koutech Francie. Často přitom narazí na záhadné okolnosti a tajuplné místní pověry. Ve čtvrté sérii zamíří do exkluzivního prostředí výtvarného institutu, kde řádí vrah s bizarním vkusem. Vydají se do městečka, ve kterém údajně zabíjí monstrózní kříženec člověka a hyeny. Vyšetřují smrtící hru zvrhlých voyerů. A dokonce zavítají i do přísně střežené věznice pro nejnebezpečnější psychopatické zločince, kteří dostávají neobvyklou léčbu a za záhadných okolností mizí.

Po dvou úspěšných filmech přišel seriál

Mysteriózní detektivní seriál Purpurové řeky vznikl na motivy knižních bestsellerů spisovatele Jeana-Christopha Grangého a volně navazuje na filmové thrillery Purpurové řeky a Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy. Tento napínavý a nervy drásající kriminální seriál se odehrává v temném světě strašlivých zločinů a nevysvětlitelných jevů. Hlavní hrdinové vyšetřují drastické zločiny, s nimiž si místní policejní služebny neví rady. Setkávají se přitom nejen s hluboce zakořeněnými tradicemi, ale i náboženskou vírou a předsudky. Niémans a Delaunayová odhalují tajuplnou francouzskou historii, a ať už stojí před sebevětší záhadou, nakonec vždy najdou smysluplné vysvětlení. A přestože Niémanse a Delaunayovou dělí věk i pohlaví, společně jsou jako dvě různé tváře jediného geniálního detektiva. Jsou neústupní, neúnavní, sympatičtí, schopní a nebezpeční. A na stopě vraha je nic nezastaví!

záběr ze seriálu
záběr ze seriálu | Zdroj: FTV Prima

Zajímavosti:

Francouzská televizní minisérie Purpurové řeky měla celosvětovou premiéru na podzim 2018. Zatím vznikly 4 série a celkem 32 devadesátiminutových epizod.

Aktuální čtvrtá série Purpurových řek měla ve Francii premiéru v září 2022.

Ještě před uvedením filmu Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy v roce 2004 se plánoval třetí díl, na který ale nakonec nedošlo. Místo toho bylo už v roce 2005 oznámeno, že Purpurové řeky budou pokračovat v podobě televizního seriálu. Jeho realizace nakonec zabrala asi deset let.

Purpurové řeky vymyslel spisovatel a producent Jean-Christophe Grangé, který je také autorem románu, jenž se stal předlohou prvního filmu.

Jean-Christophe Grangé si původně představoval, že si hlavní roli detektiva Niémanse znovu zahraje Jean Reno – stejně jako ve filmu Purpurové řeky a jeho pokračování Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy. Ale ostatní producenti nesouhlasili, protože Reno je podle nich moc starý.

Herci hlavních rolí

Pierre Niémans (Olivier Marchal)
Pierre Niémans (Olivier Marchal) | Zdroj: FTV Prima

Olivier Marchal, francouzský herec, režisér, scenárista a bývalý policista, se narodil 14. listopadu 1958 v Talence. Zahrál si v krimiseriálech Purpurové řeky, Komisař Moulin a Zvláštní jednotka. Zároveň je autorem scénářů k několika epizodám těchto seriálů. Za scénář, režii a produkci filmu Válka policajtů byl nominován na prestižní francouzskou cenu César. S lekcemi herectví začal v době, kdy ještě pracoval u policie. Je rozvedený. Má čtyři děti.

Camille Delaunayová (Erika Sainte)
Camille Delaunayová (Erika Sainte) | Zdroj: FTV Prima

Erika Sainte pochází z Belgie, kde se narodila 14. července 1981. Zahrála si v minisérii Purpurové řeky nebo ve filmech Hledání a Utop se, nebo plav. Vystudovala herectví.

Jejich postavy:

Pierre Niémans (Olivier Marchal)

Starý a zkušený policajt je oficiálně v důchodu a vyučuje na policejní akademii. Ale ve skutečnosti spolupracuje s Oddělením pro vyšetřování násilných zločinů. Má 55 let, je svobodný a bezdětný. Je pragmaticky založený: díky pesimismu si udržuje odstup, díky optimismu vydrží dál bojovat se zločinem. Mívá tendenci tíhnout k mírně nadpřirozeným vysvětlením.

Camille Delaunayová (Erika Sainte)

Mladá policejní vyšetřovatelka vyrůstala jako problémové dítě ulice. Má 32 let a už čtyři roky působí u policie na oddělení vražd. S Niémansem se zná z dob studií na policejní akademii. Podařilo se jí samotné vyřešit několik složitých případů, takže jí nadřízení promíjejí určité problémy s autoritami. Na obětech jí záleží víc, než je ochotna přiznat.

Seriál plný tajemství je v nabídce PRIMA KRIMI. Nová série začíná 30. března večer.

Zdroje článku:
  • Press kit FTV Prima ,
  • Autorský text