Kdopak to mluví aneb jestlipak znáte české hlasy ukryté za hollywoodskými hvězdami

Kdopak to mluví aneb jestlipak znáte české hlasy ukryté za hollywoodskými hvězdami
Kdopak to mluví aneb jestlipak znáte české hlasy ukryté za hollywoodskými hvězdami Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com
Jejich hlasy slýcháte z televizních obrazovek i z pláten kin. Jejich tváře však vídáte sporadicky a možná jste dosud netušili, jak vypadají. Kdo jsou slavní dabéři, jejich zásluhou mluví hollywoodští hrdinové perfektně česky?

Regina Řandová

Herečka Regina Řandová je „dvorní“ dabérkou Angeliny Jolie. Svůj hlas propůjčila v českém znění také Demi Moore. Za film Zloba – Královna černé magie, kde nadabovala opět Angelinu Jolie, obdržela Cenu Františka Filipovského. O roli prohlásila, že to byla ta vůbec nejnáročnější v její kariéře.

Regina Řandová je i oblíbená herečka. Objevila se ve známé komedii Bota jménem Melichar, kde si zahrála školačku Jolanu. Z posledních filmových rolí, které ztvárnila, to byla matka Jakuba Mázla v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Zdeněk Mahdal

Česky se díky Zdeňku Mahdalovi „naučil“ hlavně Nicolas Cage. Namluvil však také Kevina Costnera, Eddieho Murphyho nebo Johna Malkoviche. Hlas Zdeňka Mahdala zní také z filmů, kde se objevili Hugh Jackman nebo Ben Stiller.

Jak sám uvedl v jednom z rozhovorů, k herecké profesi ho inspiroval pozdější kolega Pavel Trávníček, který ho okouzlil ve slavné pohádce Tři oříšky pro Popelku. Rovněž je Zdeněk Mahdal herecky činný, objevil se v seriálech Ohnivý kuře, Policie Modrava nebo Vyprávěj.

Nela Boudová

Do filmu vstoupila už coby studentka ve snímku Mravenci nesou smrt. Sympatická brunetka pravidelně dabuje slavnou „Pretty Woman“. Sama o ní prohlásila, že na herečce je nejtypičtější její široký úsměv a do jejího repertoáru patří i okouzlující pohled. Kromě Julie Roberts dabuje také Jodie Foster nebo Melanii Griffith.

Věnuje se především divadlu, patnáct let strávila v Činoherním klubu a zahrála si i v řadě filmů (Vratné lahve nebo Líbáš jako ďábel). V jednom z rozhovorů prohlásila, že její „parketou“ jsou především komediální role. Je také autorkou příběhů pro děti.