Jason Statham je opět nelítostný a nebezpečný, tentokrát ve filmu Elitní zabijáci na Netflixu

Jason Statham je opět nelítostný a nebezpečný, tentokrát ve filmu Elitní zabijáci na Netflixu
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Jason Statham, Clive Owen a Robert De Niro je povedená trojice herců, která se sešla v akčním filmu z roku 2011, kde není nouze o drsné chlapíky, přestřelky a násilí. Statham, který je už léta jedním z nejoblíbenějších herců akčních filmů, si ale velkou část pozornosti strhl na sebe.

Věděli jste, že tento čtyřiapadesátiletý Angličan byl původně 12 let členem britského národního potápěčského týmu? Nedosahoval ale takových výsledků, jak si představoval, a tak pověsil neopren na hřebík a začal to zkoušet v modelingu a v herectví.

Jeho herecké začátky nebyly nijak slavné a první filmy byly totální propadáky. Ale fešák vytrval a za pár let se přece jen dopracoval k filmům, za které se nemusí stydět. Po filmech Kurýr (2002) a Loupež po italsku (2003) už se o něm začalo mluvit s respektem. V roce 2010 se už díky filmu The Expendables začal vyhřívat na hereckém výsluní. Film se stal kasovním trhákem v mnoha zemích.

Statham se ovšem neztratil ani v komediální roli, což předvedl v akční komedii Špion (2015) po boku hvězd jako je Jude Lawe, Melissa Mc Carthy a Rose Byrne.

Ve filmu Elitní zabijáci jde ale především o akci a napětí. Jason Statham si zahrál postavu jménem Danny Bryce. Danny je jeden z nejnebezpečnějších speciálních agentů na světě, který už má dost zabíjení, a proto se stahuje do exilu. Když však jeho mentor Hunter (Robert De Niro) padne do zajetí, neváhá ani vteřinu, aby příteli pomohl. Dá dohromady svůj bývalý tým, aby mohl zahájit záchrannou misi. Nebude to snadná práce, protože protivníkem je Spike (Clive Owen) a jeho tým zabijáků Feather Men.

Natáčelo se v Melbourne a na několika místech Walesu. Film je natočený podle kontroverzního románu Sira Ranulpha Fiennese, který byl uvedený s titulkem „Založeno na skutečných událostech“. O věrohodnosti autora se ale vedly spory, i když jeho minulost je spojená s prací pro SAS.

I přestože se filmu nedostalo hvězdného přijetí ani cen, je to dobrý akčňák, kterému nechybí napětí a svěží rytmus.

Nudit se nebudete a vidět skotačit hvězdu, jako je Robert De Niro, v téměř sedmdesáti letech, je určitě dobrý důvod, proč si na film Garyho McKendryho udělat čas.