Hvězda Teorie velkého třesku snědla vlastní placentu. Zajímavosti o herečce oblíbeného „nerd“ seriálu
Foto: www.shutterstock.com

Hvězda Teorie velkého třesku snědla vlastní placentu. Zajímavosti o herečce oblíbeného „nerd“ seriálu

Hvězda Teorie velkého třesku snědla vlastní placentu. Zajímavosti o herečce oblíbeného „nerd“ seriálu Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Teorie velkého třesku zavedla milovníky sitcomů do netradičného prostředí – mezi vědce. U diváků si seriál našel takovou oblibu, že se nakonec rozrostl na celých dvanáct serií! Pojďme se mrknout na zajímavosti o herečce Mayim Bialik, představitelce Amy.


Amy není příliš půvabná, zato je velmi chytrá. Dokonce tak chytrá, že uhrane největšímu géniovi vědecké partičky, Sheldonovi. I její představitelka Mayim Bialik je velmi inteligentní – stejně jako Amy má totiž doktorát z neurobiologie. Byla dokonce přijata na Harvard i Yale, nakonec však vystudovala Kalifornskou Univerzitu v Los Angeles.

Čtěte také: 9 nejlepších hlášek z Teorie velkého třesku

To jí ale nebrání v tom dělat věci, nad kterými některým zůstává rozum stát – například sníst vlasní placentu. Když ji za to fanoušci na sociálních sítích kritizovali, odpověděla jednoduše – člověk je údajně jediný savec, který placentu nekonzumuje, v přírodě je to jinak běžný jev. Podle Mayim je placenta bohatá na bílkoviny a železo, které matce pomohou s rekonvalescencí po porodu. No, jak se říká, proti gustu žádný dišputát. A ještě jedna zajímavost. Mayim Bialik je veganka, nejí tedy žádné živočišné produkty. Kvůli placentě ale udělala výjimku.

Čtěte také: Teorie velkého třesku: 12 nejzajímavějších faktů ze zákulisí

Málo se ví, že herečka má středoevropské kořeny. Tři z jejích čtyř prarodičů jsou imigranti z Polska, Československa a Maďarska. Ti z Evropy utekli před holocaustem. Židovského původu si je herečka dobře vědoma a dokonce její svatba v roce 2003 proběhla dle klasických židovských zvyků. Z manželství má herečka dva syny, rozvedla se v roce 2012. A kvůli své víře navíc nosí výhradně sukně a skromné oblečení.

Čtěte také: Paní Wolowitzová z Teorie velkého třesku: Budete překvapeni, jak milý obličej vlastní žena s tak protivným hlasem

Herečka má i hudební nadání. Hraje na piano, trumpetu a basovou kytaru. A kvůli Teorii velkého třesku se navíc naučila hrát na harfu! Zkrátka když se rozdával talent, Mayim si šla zjevně několikrát přidat.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy