Už brzy začíná vláda rodu Targaryenů: House of the Dragon, prequel k Game of Thrones

Už brzy začíná vláda rodu Targaryenů: House of the Dragon, prequel k Game of Thrones
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Premiéra dlouho očekávané série je oznámena na HBO MAX od 21. 8. 2022. Bude vycházet z knihy George RR Martina Fire & Blood o historii rodu Targaryen, která byla vydaná v listopadu 2018. Všichni s napětím očekávají, zda se prequel vyrovná ve sledovanosti seriálu Game of Thrones.

Příběh začíná 300 let před událostmi ze Hry o trůny a pokrývá velké bitvy, jako je Tanec draků (občanská válka Targaryenů) a následky Doom of Valyria.

Jak uvedl harpersbazaar.com, sám autor knižní předlohy k seriálu napsal:

Století před událostmi z Game of Thrones se rod Targaryenů, jediná rodina dračích pánů, která přežila zkázu Valyrie, usadil na Dračím kameni. Oheň a krev začíná svůj příběh legendárním Aegonem Dobyvatelem, tvůrcem Železného trůnu. A pokračuje ve vyprávění o generacích Targaryenů, kteří bojovali o udržení tohoto ikonického sídla až do občanské války, která téměř roztrhala jejich dynastii.

Paddy Considine hraje Viseryse Targaryena.

 Paddy Considine, zdroj: Featureflash Photo Agency/ Shutterstock

Paddy Considine si zahraje krále Viseryse Targaryena, jednu z nejdůležitějších postav série House of The Dragon

Král Viserys Targaryen je vybrán pány z Westerosu, aby nahradil starého krále Jaehaeryse Targaryena na Velké radě v Harrenhalu. Vřelý, laskavý a slušný muž, Viserys si přeje pouze pokračovat v odkazu svého dědečka. Ale být dobrým mužem ještě neznamená být velkým králem.

Olivia Cooke hraje Alicent Hightower.

Olivia Cooke, zdroj: Cubankite / Shutterstock

Vycházející herecká hvězda hraje Alicent, dceru sera Otta Hightowera, pravou ruku krále. O Alicent se podle popisu HBO říká, že je „nejpůvabnější ženou v Sedmi královstvích“. Byla vychována v Rudé baště, blízko krále a jeho nejužšího kruhu. Má jak dvorský půvab, tak horlivý politický talent.

Matt Smith hraje prince Daemona Targaryena.

Matt Smith, zdroj: Andrea Raffin / Shutterstock

Herec známý ze seriálu Koruna a Doctor Who si zahraje mladšího bratra Viseryse a následníka trůnu.

Daemon je jedinečný válečník a dračí jezdec, který vlastní pravou krev draka. Ale říká se, že kdykoli se narodí Targaryen, bohové si hodí mincí o jeho osudu.

Bude 10 epizod.

HBO so objednalo celou sérii – 10 epizod House of The Dragon. George RR Martin a scenárista Ryan Condal, který píše scénář, jsou spolutvůrci.

HBO zveřejnilo první záběry House of The Dragon. I když je upoutávka matně osvětlená a nejednoznačná a neodhaluje příliš mnoho dějových detailů, obsahuje detailní záběry nových postav, včetně Daemona Targaryena (Matt Smith) a Alicent Hightower (Olivia Cooke), stejně jako některé další. Nechybí ani rytířské souboje a boj s mečem.

Bohové, králové, oheň a krev. Sny z nás krále neudělaly – draci ano.

říká princ Daemon.

Zdroje článku: