Zelená míle: Něžný obr Michael Clarke Duncan přestal jíst maso a zemřel na infarkt
90%
Foto: www.shutterstock.com

Zelená míle: Něžný obr Michael Clarke Duncan přestal jíst maso a zemřel na infarkt

Je to už sedm let, co tento svět navždy opustil představitel obrovitého Johna Coffeyho z filmu Zelená míle Michael Clarke Duncan. Před infarktem ho nezachránil ani přechod na bezmasou stravu, kterou na sklonku života aktivně propagoval ve fitness magazínech. 

Zelená míle: Něžný obr Michael Clarke Duncan přestal jíst maso a zemřel na infarkt Další fotografie v galerii >

Michael Clarke Duncan byl silákem už od mládí. V rodném Chicagu se přes den živil jako kopáč a po večerech si přivydělával coby vyhazovač v nočních barech. Svým kolegům říkal: "Jednou se ze mě stane filmová hvězda." Chlapi se mu smáli a přezdívali mu Hollywood. "Honem, rychle, volá ti Bruce Willis!" volali na něj, kdykoli v kanceláři zazvonil telefon. 

O nějakou tu řádku let později si už Duncan s Brucem Willisem opravdu telefonoval, a navíc si s ním zahrál na filmovém plátně ve snímku Armagedon. A byl to právě Willis, kdo urostlého Duncana doporučil pro roli odsouzence Johna Coffeyho. Zelená míle přinesla černému herci největší slávu a nominaci na Oscara.

zdroj: youtube

Režisérům se Duncan hodil díky své nepřehlédnutelné postavě. Při výšce 196 cm vážil 140 kg a byl samý sval. Když však oslavil padesátku, lékaři mu doporučili, aby ze stravy vyřadil nezdravé tuky, jinak mu hrozí zdravotní problémy. Duncan poslechl, a rovnou přešel na vegetariánskou stravu. 

Když pak o tom promluvil do médií a svěřil se, že se jako vegetarián cítí mnohem lépe než kdy předtím, propagátoři zdravé výživy ho pojali za nástroj vlastní propagandy a na jeho příkladu demonstrovali světu, že formu a svaly si člověk může udržet i bez konzumace masa. Bohužel, vegetariánská dieta buď nezabrala, nebo na ni Duncan přešel příliš pozdě. V 54 letech dostal infarkt a z nemocnice se už domů nevrátil. 

DOPORUČUJEME

Novinky