Reese Witherspoon a její herecká cesta od růžové Barbíny přes Divočinu pomalu směřuje opět k růžovému šatníku

Reese Witherspoon a její herecká cesta od růžové Barbíny přes Divočinu pomalu směřuje opět k růžovému šatníku
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Laura Jeanne Reese Witherspoon se narodila před 44 lety do doktorské rodiny a očekávalo se od ní, že bude pokračovat v rodinné tradici. Reese byla ale trochu komediant, a tak se od sedmi let začala prosazovat v reklamě. Už v jedenácti se umístila na prvním místě v soutěži nadějných dětských talentů.

Svoji první hereckou příležitost dostala v roce 1991 ve snímku „V měsíčním svitu“. Za roli čtrnáctileté divošky si vysloužila velmi dobré kritiky a další herecké příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat.

V roce 1994 Reese absolvovala na Harpeth Hall, dívčí škole v Nashvillu a rozhodla se univerzitní vzdělání upřednostnit před hraním. Začala navštěvovat Stanford University, kde studovala anglickou literaturu. Studijní nadšení ji ale dlouho nevydrželo, protože filmové nabídky byly příliš lákavé.

Opravdové popularity se usměvavá a vždy dokonale upravená blondýny dočkala až poté, co svět poznal Elle Woods, která jde studovat práva na Harvard jen proto, aby byla v blízkosti svého přítele.

Film neměl sice nijak oslnivou kritiku, ale lidé si naivně vypadající blondýnu v růžovém oblečení oblíbili. Film se dočkal pokračování, na Broadwayi vznikl muzikál a v poslední době se hodně mluví o dalším pokračování.

Reese je velice vytížená, ale podle MGM už začínají přípravy a herečka bude také jedním z producentů. Pracuje se už na dalším hereckém obsazení a velký zájem o účast projevili herci, kteří si už s Reese zahráli. Pokračování by se mělo nést v duchu prvního filmu. Elle bude idealistkou a v šatníku bude mít hodně růžové. Záměrem filmu bude podpora posílení postavení žen v naší společnosti.

Přestože je herečka díky této roli spojována hlavně s Barbínou, rozhodně umí zahrát i vážnější role. Mimořádně zajímavý je snímek „Divočina“ (2014), podle stejnojmenné knihy.

Ve filmu si Reese zahrála mladou ženu, která si prochází špatným obdobím. Krachlo jí manželství a zemřela matka. V důsledku toho u ní propuklo destruktivní chování, doprovázené celou řadou špatných rozhodnutí.

Mladá Cheryl se rozhodne sama absolvovat pověstnou vysokohorskou stesku „Pacifik Crest Trall“ dlouhou 1800 km, která vede od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington.

Witherspoon o roli velmi stála a v konkurenci uchazeček (Jennifer Lawrenc, Scarlett Johansson, Emma Watson) nakonec byla úspěšná.

Sama Reese uvedla, že to bylo nejtěžší natáčení v její kariéře. Ani její postava to nemá lehké.  Batoh ji sedře kůži na zádech, ztratí botu, potká nebezpečná zvířata. Putování v extrémním horku i chladu a v těžkém terénu splní svůj účel a žena i přes beznaděj, vyčerpání a osamělost, nachází přesně to, co šla do divočiny hledat. Najde sebe a novou chuť k životu.