Středeční Ulice ve znamení hříchů: Vilma se bojí intimností, Hana rozhazuje prachy a Vanda ty své prohraje

Středeční Ulice ve znamení hříchů: Vilma se bojí intimností, Hana rozhazuje prachy a Vanda ty své prohraje
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Závislosti, nemoci, hazard… Ve středu bude Ulice zase jednou optimistická. No, snad alespoň pro Vilmu, za kterou má přijet Vilda. Ačkoli ona se toho bojí, protože štramák Burda u ní touží přespat. Hana si chce užít zbytek života naplno, a tak si dopřává drahé šperky a úzkost zahání pilulkami.

Vilda chce strávit noc u Vilmy

Lumír se s Kateřinou a Lexíkem chystá na výlet. Pozve i mámu, ale ta s díky odmítne, protože už má domluvené plány s Vildou Burdou. Plány, ze kterých je příšerně nervózní. Vilda se totiž rozhodne u Vilmy přespat – nikoli v penzionu, nýbrž přímo u ní doma! V jejím malém jednopokojovém bytě. To přece nejde. Co když se pokusí nějak využít situace? Jistě, vždy se chová jako gentleman, ale člověk nikdy neví… Když spolu byli na wellness, bylo to jiné, protože na tamním ubytování měli každý svůj pokoj.

Kateřina si všimne, že je kvůli tomu paní Nyklová jako na trní, a nabídne jí, aby tedy využila jejich bytu. U Lexíka je koneckonců postel pro hosty. Vilma se nejdřív zdráhá, ale nakonec vděčně přijme pod záminkou, že se alespoň bude moct lépe postarat o vnoučkovy potkany. Slíbila mu, že je nakrmí a pomazlí se s nimi. Tomu se říká oddaná babička.

Hana dál zobe prášky a utrácí ve velkém

Vanda ve středu navštíví Hanu a znovu se jí pokusí promluvit do duše ohledně přehnaného množství léků, které užívá. Upozorní ji, že takhle si akorát přetěžuje játra. Hana bohužel i tentokrát trvá na tom, že játra už stejně nebude potřebovat dlouho. Obává se, že ji nemoc dožene spíše dřív než později.

Někteří lidé trpící Parkinsonem mohou žít dalších dvacet let, ale u jiných to nabere rychlý spád. Ona se trápí myšlenkou, že bude spíš ten druhý případ. V noci kvůli strachu ani nespí a jediné, co jí pomůže, jsou právě četné prášky – na spaní, na úzkosti a stres. Bez nich by byla úplně ztracená. Vandiny dobře míněné rady tak nepadnou na úrodnou půdu.

Vanda pomáhá Haně, ale ta ji dost pokouší.
Vanda pomáhá Haně, ale ta ji dost pokouší. | Zdroj: TV Nova

Než aby si Hana dělala ještě větší starosti o vlastní zdraví, rozhodne se utrácet a v nakoupených skvostech hledat útěchu a potěšení. Pořídí si tak třeba nový šperk za nehoráznou sumu, jen aby si dopřála trochu radosti. Dokonce začne svádět k utrácení i Vandu a bůh ví, že té by rozhazování nedělalo žádný problém, jen kdyby se tolik nebála, že rozčílí manžela. Hana namítne, že Vanda přece není Luďkův majetek a měla by ho čas od času pozlobit.

Vanda podlehne volání kasina

Spořádaná manželka nejdřív statečně odolává jakýmkoliv svodům, ale později stejně zamíří zpátky do kasina, kde ji její známý krupiér už předchozího dne dovedně přemlouval k hazardu. Prohlásila, že není žádná gamblerka, ale ve středu ji pěkně zasvrbí prsty. Kafíčko vypité na baru jí stačit nebude a zářivá zelená šipka na stěně, vedoucí směrem k samému srdci pokušení, ji navzdory všemu přitáhne magickou silou. Pustí se Vanda znovu do hry? Odejde se sladkou výhrou, nebo spíš s holým zadkem? Jestli se o tomhle dozví Luděk…

Zdroj článku:
  • Autorský text