Einstein pozdravuje aneb celebrity s extrémně vysokým IQ. Podívejte se, kdo je chytřejší, než se zdá
Foto: www.shutterstock.com

Einstein pozdravuje aneb celebrity s extrémně vysokým IQ. Podívejte se, kdo je chytřejší, než se zdá

Einstein pozdravuje aneb celebrity s extrémně vysokým IQ. Podívejte se, kdo je chytřejší, než se zdá Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Obvykle by se u celebrit neočekával nejvyšší IQ na světě. Podle předsudků je všechno jasné: hollywoodské hvězdy umí perlit ve filmech či zazpívat krásné písničky, s inteligencí se ale nebudou chlubit. To neplatí pro následující pětici prominentů.


Shakira

Světově známá a úspěšná zpěvačka se nevyznačuje pouze svůdným tancem a jedinečným hlasem, ale i sympatickou inteligencí. Má ohromný talent na jazyky, plynule mluví španělsky, anglicky a portugalsky, a v pohodě se domluví francouzsky, italsky, katalánsky a arabsky.

S hodnotou IQ 140 patří mezi nadměrně nadané lidi s vysokou kreativitou.

Čtěte také: 9 nejlepších hlášek z Teorie velkého třesku

Conan O´ Brian

Známý moderátor late night pořadů Conan O´Brian patří mezi nejvtipnější a nejsarkastičtější lidé Hollywoodu. Jeho show „Conan“ se již vysílá od roku 1993.

Málokdo ví, že má hodnotu IQ 140. Na střední škole vyhrál s vlastní novelou národní soutěž a později promoval s vyznamenáním na Harvardské univerzitě. Jeho genialita je poznat i ve velmi speciálním humoru.

Lisa Kudrow

Herečka je nejznámější za svou roli Phoebe Buffay ze seriálu „Přátelé“. Tam platila za spíše naivní a trochu přihlouplou členku party. Její představitelky má ale mozek jako Nikola Tesla.

Hodnota jejího IQ byla změřena na 154. Tím se přibližuje k slavnému géniovi Einsteinovi, jehož IQ se pohyboval někde mezi 160 a 180. Kudrow svou inteligenci využila a dosáhla na bakalářský titul v přírodních vědách.

Čtěte také: Přátelé: největší seriálové záhady, které doprovázejí legendární šestici

Ashton Kutcher

Slavný herec sice ztvárnil v seriálu „Zlatá sedmdesátá“ nejspíše nejblbější seriálovou postavu všech dob, v soukromí se ale podobá svým rolím ze seriálu „Dva a půl chlapa“ a filmu „Jobs“. S hodnotou IQ 160 je stejně inteligentní jako Stephen Hawking.

Původně se měl stát chemickým inženýrem, nakonec ale zvolil dráhu modela a herce.

Čtěte také: Paní Wolowitzová z Teorie velkého třesku: Budete překvapeni, jak milý obličej vlastní žena s tak protivným hlasem

Mayim Bialik

Herečka z „Teorie velkého třesku“ je jedinou z hereckého štábu, která doopravdy má doktorský titul v neurovědě. S hodnotou IQ 155 patří mezi nejinteligentnější ženy showbyznysu.

Zajímavé je, že dokázala kombinovat herectví a studium. Doktorkou se stala až po jejím seriálu „Blossom“, během kterého dálkově vystudovala bakalářský titul.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy