Seriál Vikingové: Kdy se konečně dočkáme dokončení 6. série
87%
Foto: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Seriál Vikingové: Kdy se konečně dočkáme dokončení 6. série

Oživení starých severských legend se u seriálových diváků dočkalo tak velkého zájmu, že z jedné plánované minisérie bylo nakonec 6 sérií. Netflix nabízí celé vikingské dobrodružství až do poloviny šesté série.


Zbytek série, která má 20 dílů bylo slíbeno ke spuštění 30. listopadu, ale zatím žádné informace, které by to potvrdily, nejsou.

Přestože seriál už je dávno dotočený a současná situace nemůže natáčení ovlivnit, nevypadá to, že by se nové díly v nejbližší době objevily. Na vyvrcholení tohoto dobrodružství plného legendárních postav si tedy asi budeme muset ještě počkat.

(úvodní foto: herci ztvárňující Flokiho, Lagertu a Ivara)

Připomeňme si pár zajímavostí o našich oblíbených hrdinech, kteří nám už chybí. Prožili jsme s nimi od roku 2013 řadu dobrodružství plných hrdinství a emocí.

Ragnar je pravděpodobně postava založená na skutečné postavě. Ačkoliv neexistují žádné dokumenty prokazující jeho existenci, předpokládá se, že to mohl být král, který na konci 9. století vládl Švédsku a Dánsku. Písemných pramenů z této doby v této části planety moc nebylo, a proto je velice těžké potvrdit historické události.

• V severských legendách je mnoho příběhů o Ragnarovi a jeho synech. Tvůrci seriálu tedy měli z čeho čerpat.

• Nejen Ragnar, ale i Bjorn a Ivar jsou postavy s reálnými kořeny. Lagerta je zdařilá seriálová invence, která si ale s popularitou nezadá se svými mužskými kolegy.

• Herečka Katheryn Winnick je expertkou na bojová umění tackwondo a karate. To byl také jeden z důvodů, proč dostala roli Lagerty. Katheryn se rozhodla zkusit štěstí ve filmovém průmyslu poté, co učila známé herce bojovému umění.

• Život vikingských žen je vyobrazený velmi věrohodně. Na rozdíl od ostatních evropských žen té doby, byly vikingské ženy bojovnice, mohly se rozvést a znovu vdát, své muže si vybíraly a účastnily se veřejného života stejně jako muži.

Trevis Fimmel (obdivovaný král Ragnar) je již mnoho let modelem spodního prádla prestižních značek jako je Calvin Klein. Herec byl považovaný za největšího vtipálka na place.

Alexandr Ludwig představující syna Ragnara a Lagerty byl jen o 13 a 15 let mladší než jeho seriáloví rodiče. Vycházelo se z toho, že se Vikingové brali hodně mladí. Herec přiznal, že seriál neznal až do okamžiku, kdy získal roli Bjorna.

• Nejoblíbenější postava, kterou by si všichni herci rádi zahráli, je Floki. Tu čest měl herec Gustav Skarsgård.

• Autor scénáře Michael Hirst přiznal, že nejtěžší, co musel ve scénáři zpracovat, baly smrt Athelstana. Hirst si do čtvrté série vzal Jonathana Meyerse, se kterým spolupracoval v seriálu Tudorovci, Jonathan tam hrál Jindřicha VIII. Tady si zahrál sympatického kněze.

• Hirst chtěl Vikingy vyobrazit i v jiném světle, než jako lupiče a násilníky.

• Postava Rolla vychází z historicky doložené postavy dědečka Williama Dobyvatele.

• Seriál přivedl k životu 4 mrtvé jazyky: latinu, starou norštinu, anglosaský jazyk a franský jazyk.

• Vikingská tetování jsou inspirovaná znaky z historických artefaktů té doby. Tetování bylo velmi rozšířené v keltské a slovanské kultuře a předpokládá se, že tetování hojně používaly i pohanské národy.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Netflix

Další články z rubriky Netflix

Emmu Corrin okamžitě obsadili do role lady Diany, přitom dělala konkurz na Camillu

Emmu Corrin okamžitě obsadili do role lady Diany, přitom dělala konkurz na Camillu

Jakmile přečetla pár řádků z rozhovoru lady Diany a prince Charlese, bylo vymalováno. I když dělala konkurz na roli Camilly, těžko bychom si jako Dianu v nové sérii The Crown představili někoho jiného.

Ztracená: Únos čtyřleté dcery změní život mnoha lidem

Ztracená: Únos čtyřleté dcery změní život mnoha lidem

Španělský televizní seriál na Netflixu nabízí divákům napínavou podívanou o osudu jedné rodiny, která se potýká s tragickou událostí, která navždy poznamenala jejich osudy.

Dámský gambit – seriálová novinka překvapila diváky. Herečka Anya Taylor-Joy udělá i z šachů napínavou hru
91%

Dámský gambit – seriálová novinka překvapila diváky. Herečka Anya Taylor-Joy udělá i z šachů napínavou hru

V této nové sedmidílné sérii se nám mladá Beth Harmon bude snažit přiblížit prostředí šachových turnajů. A z šachů dokáže udělat něco úplně jiného než nudnou a zdlouhavou hru. Cesta navrchol pro ni však nebude vůbec lehká, zvlášť když ji začne komplikovat boj se závislostí.

Hitchcockova Rebecca v novém kabátě na Netflixu
70%

Hitchcockova Rebecca v novém kabátě na Netflixu

Veleúspěšný snímek ze čtyřicátých let se dočkal nového zpracování, které nabízí ke zhlédnutí Netflix. V celku úspěšné oprášení příběhu, na jehož původní verzi se již dnes podívá jen málokdo.

Které země mají největší a nejkvalitnější katalogy Netflixu? Česko je jednou z nich

Které země mají největší a nejkvalitnější katalogy Netflixu? Česko je jednou z nich

Nejspíš víte, že i když je Netflix dostupný ve více než 190 zemích světa, v každé z nich na něm najdeme jiný obsah. Velmi výrazně se liší i počet titulů. Česko má nyní jeden z největších katalogů na světě, máme skoro stejný počet filmů a seriálů jako USA. Jak to je ale s kvalitou obsahu?


Další články z rubriky Netflix