Víte, že ze seriálu Doktor Martin byl odvozen seriál Strážmistr Topinka?

Víte, že ze seriálu Doktor Martin byl odvozen seriál Strážmistr Topinka?
Existuje celá řada seriálů, které si diváci doslova zamilují. Patří mezi ně Doktor Martin z produkce České televize, který měl dokonce takový úspěch, že kromě jeho dvou sérií vzniklo i volné pokračování. V seriálu Strážmistr Topinka převzal hlavní roli namísto vesnického doktora oblíbený a trochu popletený vyšetřovatel.

Seriál Doktor Martin (inspirovaný britským originálem Doc Martin) se v premiéře vysílal na podzim roku 2015 a diváci si příběhy o vesnickém doktorovi oblíbili zejména díky jeho hereckému představiteli – Miroslavu Donutilovi. Nakonec bylo natočeno celkem 32 dílů, jimiž prošla celá plejáda předních českých herců a hereček.

Oblíbení hrdinové

Některé postavy doslova zlidověly a diváci je měli raději než jiné. A takovou oblíbenou postavičkou, která sice neměla hlavní úlohu, ale přesto dokázala pohladit po duši i pobavit, byl svérázný strážmistr Tomáš Topinka (zahrál si ho Robert Mikluš). Proto se režisér Petr Zahrádka se svým týmem scénáristů rozhodl stvořit další seriál právě o tomto policejním hrdinovi, který lehce navazuje na příběhy Doktora Martina.

Stejné prostředí, jiný děj

Takzvané spin-offy, tedy příběhy odvozené od již existujících, jsou ve světě filmu či literatury poměrně oblíbené. A když mají diváci nebo čtenáři nějakou postavu rádi, není důvod připravit je o ni. A tak se v roce 2019 začal vysílat třináctidílný seriál České televize nazvaný podle svého hlavního protagonisty – Strážmistr Topinka, který se stal podobně úspěšným jako jeho předchůdce.

Doktor Martin (Miroslav Donutil), Zdroj: Pavel Gwužď / Nextfoto

Vesnická kriminálka

Oblíbený doktor Martin v podání Miroslava Donutila se tu objevuje jen sporadicky ve vedlejší roli, tu hlavní přebírá mladý strážmistr, který se rozhodne pouštět se do vyšetřování všemožných kriminálních případů na vlastní pěst.

Z toho vyplývají leckdy komické situace, které diváky upřímně pobaví. V kombinaci s malebnou beskydskou krajinou a skvělými výkony herců se seriál stal jasnou jedničkou ve sledovanosti a ČT ho s oblibou reprízuje.

Zdroj článku: