ulice-herci-herecky

Rozina Maléřová z Ulice, Anna Kadeřávková

ulice-herci-herecky Další fotografie v galerii >

Mladá herečka Anna Kadeřávková nastoupila do seriálu Ulice již jako sedmnáctiletá v roli Roziny Maléřové, dcery Veroniky (Hana Holišová) a Martina (Tomáš Dastlík) Maléřových. Po třech letech ze seriálu na dva roky odešla, když její postava dostala nabídku pracovat jako modelka v USA.


Česká herečka Anna Kadeřávková se narodila 24. července 1997 v Praze. Pochází celkem z deseti dětí, má čtyři sestry a pět bratrů. Již od tří let toužila stát se herečkou. Během studia na pražském gymnáziu navštěvovala dramatický kroužek, kde začala postupně pracovat na svém hereckém talentu. V deváté třídě se rozhodla zkusit štěstí a přihlásila se na hudebně dramatický obor na Pražské konzervatoři.

Její vůbec první rolí byla postava Chloé v divadelní adaptaci románu Pěna dní francouzského kontroverzního spisovatele Borise Viana, kterou uvedlo divadlo La Fabrika. Na televizních obrazovkách ji diváci mohli poprvé vidět v roce 2013 v povídce Družička z cyklu České televize Škoda lásky. Rok po té Aničku režisér Juraj Šajmovič obsadil do hlavní role v komedii Andílek na nervy.

Diváckou popularitu si ale získala především rolí Roziny Maléřové v nováckém seriálu Ulice, kam nastoupila v roce 2014. O tři roky později ze seriálu odešla a odletěla do Los Angeles studovat herectví. Dokonce získala dvě vedlejší role v zahraničních seriálech, a to v seriálu Haunted pro Netflix a seriálu Lore na Amazonu. V roce 2016 dostala nabídku na moderování hudebního pořadu Mixxxer show na TV Óčko.

V roce 2018 Kadeřávková získala vysněnou roli v Zelenkově štědrovečerní pohádce Kouzelník Žito, ve které ztvárnila roli princezny Adélky. Kvůli této roli se naučila jízdě na koni, která se posléze stala jejím koníčkem.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy