Slavnosti sněženek: Opilý Josef Somr a cvičený divočák. Co ještě uvidíte
86%
Foto: Radus / Shutterstock.com

Slavnosti sněženek: Opilý Josef Somr a cvičený divočák. Co ještě uvidíte

Slavnosti sněženek: Opilý Josef Somr a cvičený divočák. Co ještě uvidíte Další fotografie v galerii >
Foto: Radus / Shutterstock.com
Příběh filmu vychází z předlohy knihy Bohumila Hrabala, který se nechal inspirovat vlastními sousedy chatové oblasti Kersko. Hlavním tématem je spor mysliveckých spolků o jednoho zastřeleného divočáka. Touto nostalgickou komedií vás nechá spisovatel Bohumil Hrabal nahlédnout do kousku svého života, seznámíte se s panem Francem, Leli a rodinou hostinského z nezapomenutelné Hájenky.

Svou roli získal i autor předlohy

Ve filmu se objevuje i samotný autor předlohy Bohumil Hrabal. Konkrétně ve 38. minutě, kdy jako dělník na pile vylévá vodu z kýble na keře v železničářské čepici.

Místo natáčení se shodovalo s filmovým místem

Film se skutečně natáčel v chatové oblasti Kersko, pouze interiéry jsou natáčeny v pražských ateliérech. V obci Sluštice vznikla nezapomenutelná scéna s divočákem. Ta byla natočena s pomocí cvičeného divočáka a jeho majitele, který seděl s kameramanem v autě před divočákem a házel mu kousky masa, což divočáka přimělo za autem utíkat.

Spisovatel a režisér spolu tvoří výjimečné duo

Bohumil Hrabal a režisér Jiří Menzel už spolu několikrát na projektech pracovali. Když natočili film Skřivánci na niti z roku 1969, jejich společná tvorba byla na jedenáct let pozastavena. Až v roce 1980 se pustili do dalšího společného filmu, kterým byl velmi úspěšný snímek Postřižiny. Vedení se tak shodlo a scénář k filmu Slavnosti sněženek povolilo.

Pikantnosti z natáčení

V jedné scéně káže cyklistům kapitán VB v podání Josefa Somra, aby na kole nejezdili, když jsou opilí. Paradoxem je, že při této scéně byl Somr natolik opilý, že museli natáčení přerušit do dalšího dne.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy