Vojtěch Vodochodský jde z role do role. Nenápadný mladík o sobě dává vědět hlavně v seriálových projektech

Vojtěch Vodochodský jde z role do role. Nenápadný mladík o sobě dává vědět hlavně v seriálových projektech
Vojtěch Vodochodský toho za 28 let stihl už poměrně hodně. Nešel ve šlépějích svého otce (spolu na úvodní fotce), který si pozornost médií získal především jako vtipálek a kuchař, který si občas zahraje nějakou seriálovou postavičku, ale rovnou se vrhl na herectví.

Velkou šanci dostal poměrně nedávno, když ztvárnil v minisérii Iveta z dílny Davida Ondříčka zpěváka Petra Sepéšiho. V současnosti si zahrál také jednoho z právníků v seriálu režiséra Arichteva O mě se neboj.  

Právě v těchto dnech se divákům představila překvapivě úspěšná minisérie Král Šumavy: Fantom temného kraje, opět v režii Davida Ondříčka. Právě o tomto projektu se dlouho psalo a podle diváckých ohlasů jde o jeden z nejlepších seriálů, který je v nabídce Voyo.

Vojtěch si v seriálu zahrál postavu pohraničáře Vilety a čekala ho jedna z nejobtížnějších scén v celém třídílném projektu.

Vileta je nejlepším přítelem hlavní postavy-Josefa Hasila v podání Oskara Hese. Spolupráce jim šla dobře, protože jsou dobří přátelé i v reálném životě. Jak Vojtěch podotkl, hráli tedy tak trochu sami sebe.

Do močálu se musel potopit Vodochodský sám a nebyla to žádná legrace. Točilo se v opravdovém močálu. Tam, kde by v Hollywoodu pro herce vyrobili bazén s vyhřívanou vodou, tam v Čechách štáb odjede k močálu, navleče herce do neoprenu a vojenského oblečení a strčí ho do močálu! Močál sice nebyl hluboký, ale rozhodně to pro herce nebyl příjemný zážitek. Po ruce byl i kaskadér, kdyby se něco zvrtlo. Vodochodský si tak vyslechl krátké školení, jak se má v neoprenu pohybovat, aby vše vypadalo přirozeně a šup do bahna.

I přes nepříjemný zážitek a poznání drsné historie si lásku k Šumavě uchoval. Rád tam jezdí za přítelem na chalupu. Jak uvedl, bohužel se na Šumavě natáčelo jen pár dnů a rád by se tam vrátil. Nebo že by naznačoval, že bude mít první série pokračování? Podle dobrého ohlasu diváků by to byla rozhodně dobrá zpráva.

Zdroje článku: