Příběh o nespoutané ženě, která našla svou životní lásku v době vzdálené dvě století, a ničeho nelitovala
Foto: www.shutterstock.com

Příběh o nespoutané ženě, která našla svou životní lásku v době vzdálené dvě století, a ničeho nelitovala

Příběh o nespoutané ženě, která našla svou životní lásku v době vzdálené dvě století, a ničeho nelitovala Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Je toho mnoho, co seriál Outlander stanice Starz nabídl, když nás vtáhl v roce 2014 do děje fantasy příběhu, zasazeného v první sérii do Skotska 18. století. Tam zdravotní sestra Claire Randall prožívá události doby, která je pro ni cizí, nebezpečná a stejně tak vzrušující a přitažlivá.


Hrou osudu se ocitne v době, kdy Anglie prosazuje svou nadvládu nad Skotskem silou a jako Angličanka se znalostmi z 20. století bude považována za špeha nasazeného mezi Skoty, za čarodějnici či dobrou lesní vílu.

To vše jde stranou v okamžiku, kdy donucena okolnostmi vstoupí do manželství se skotským mladíkem Jamiem Fraserem, přestože ví, že ji v jiném světě hledá její muž Frank Randall.

Tvůrci, v jejichž čele stál Ronald D. Moore, se drželi knižní předlohy Diany Gabaldon a nevynechali ani pikantní scény ze svatební noci a manželského života zkušené a vášnivé Claire a mladičkého horala. Caitriona Balfe (v roli Claire) a Sam Heughan (jako Jamie Fraser) ani po pěti sériích ještě nepřesvědčili své fanoušky, že jsou jen dobří přátelé. Vztah mezi hlavními hrdiny uchvátil tisíce diváků i u nás a na sociálních sítích jsou stále aktivní skupiny, které sbírají střípky všeho, co se seriálem souvisí.

Po úspěchu první série se hrdinové opakovaně vrací, stále se děj v hrubých rysech podobá knihám, a tak všichni milovníci této ságy nadšeně vyplňují mezery mezi televizními sériemi četbou nově vydaných knih.

Seriál sice pracuje s fantasy prvky, ale velice dobře mapuje bouřlivá léta své doby, a to nejen ve Skotsku a Anglii, ale i v Americe, kam osud mnoho Skotů i Angličanů zavane. A je to historie opravdu poutavá a také krvavá.

Sága samozřejmě nestojí na dvou postavách, dějové linky se v některých sériích střídají i časově, kdy jsou v dění dvě období, vzdálená od sebe 200 let, ale přechod je vždy udělaný velice dobře a určitě nepůsobí rušivě.

Pět skvělých sérií nabízí v archivu například Netflix. Na šestou sérii si musíme počkat necelý rok.

Pokud vám tento seriál unikl, využijte zbytek letního volna a jděte se při jeho sledování osvěžit ke křišťálově čistým pramenům skotské horské přírody a nechte se unášet příběhem osudové lásky (tedy pokud zrovna nejste v Číně, ta filmy a seriály s motivem cestování v čase zakazuje). Při toulkách českou přírodou se vyhýbejte menhirům, které hučí. Mohli byste se objevit třeba uprostřed bitevního pole na Bílé hoře.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy