Jak se s autonehodou a ztrátou paměti vypořádali skuteční Leo a Paige z filmu Navždy spolu
70%
Foto: www.shutterstock.com

Jak se s autonehodou a ztrátou paměti vypořádali skuteční Leo a Paige z filmu Navždy spolu

Jak se s autonehodou a ztrátou paměti vypořádali skuteční Leo a Paige z filmu Navždy spolu Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com
V romantickém dramatu Navždy spolu z roku 2012 si zahráli Rachel McAdams a Channing Tatum. Věděli jste, že tahle podívaná vznikla podle skutečné události? Jak to bylo doopravdy?

Romantika v hollywoodském stylu

Ústřední zápletka je poměrně jednoduchá: Leo a Paige jsou mladí a zamilovaní. Jejich život kompletně změní dopravní nehoda. Paige je při ní zraněná a ocitá se v nemocnici v kómatu. Z něj se probudí, má ale kompletně „vymazaný“ svůj stávající život.

Mentálně se tak vrací do doby, kdy byla bezstarostnou studentkou. A kdy hlavně ještě neznala svého muže. Leo tak usiluje o to, aby se do něj jeho manželka zamilovala znovu a celý vztah musí „restartovat“.

Snímek zaujal filmové kritiky i diváky svou civilností a tím, že se obešel bez klišé. Mnozí v něm navíc vidí více než sladkobolnou romantiku a poukazují hlavně na ústřední motiv hledání si cesty k sobě, jež je výstižnou metaforou každodenního soužití.

A jestli jste si mysleli, že její doslovné ztvárnění v podobě páru, který musí bojovat proti ztrátě paměti, si vymysleli filmoví scénáristé, tak se mýlíte.

Podle skutečné události

Ve skutečnosti se totiž partneři, kteří se museli vyrovnat s podobnou zkušeností, jmenovali Kim a Krickitt Carpenterovi. I v jejich životě sehrála roli dopravní nehoda, následné kóma a ztráta paměti, kterým si Krickitt prošla, a to pouze 10 týdnů po svatbě. Kim příběh zpracoval do knihy s názvem The Vow. Právě ta se stala předlohou pro film.

A jak popisuje Krickitt, po nehodě se rozhodně nekonala žádná červená knihovna. Obnovení vztahu mělo daleko do spontánní zamilovanosti. Svoje pocity v médiích shrnula tak, že se spíše vědomě rozhodla začít na vztahu pracovat a dát mu šanci.

Zamilovaný příběh ovšem v realitě rozhodně neměl pohádkový konec a jeho hrdinové spolu navždy bohužel nezůstali. Podle informací z roku 2018 se dvojice, která má společně dva potomky, po 25 letech rozešla. Příčinou údajně měla být Kimova nevěra.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy