Morgan Freeman: V armádním letectvu v mládí neuspěl kvůli barvě pleti, zkusil to u filmu a zrodila se hvězda
Foto: www.shutterstock.com

Morgan Freeman: V armádním letectvu v mládí neuspěl kvůli barvě pleti, zkusil to u filmu a zrodila se hvězda

Morgan Freeman: V armádním letectvu v mládí neuspěl kvůli barvě pleti, zkusil to u filmu a zrodila se hvězda Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Morgan Freeman dostal od života nakonec skoro vše, o čem snil. Jediné, co je zatím pouhým snem, je cesta do vesmíru. Ač se stal jedním z prvních zájemců na seznamu vesmírných turistů, očekávaný výlet je zatím v nedohlednu a s věkem 83 let už možná zůstane jen u krásného snu.


Herecká hvězda už si kvůli pokročilému věku vybírá jen menší a méně náročné role, ale i tak si moc volna neužije a jeho loď, kterou má v Karibiku a na které chtěl ve stáří odpočívat, zůstává už roky opuštěná, protože herec se ještě k odchodu do důchodu rozhodně nechystá.

Nový film

Kdo sleduje filmové novinky, už zaregistroval upoutávku na film „COMEBACK TRAIL’’, kde si pod režijním vedením zahraje spolu s Robertem De Niro a Tommy Lee Jonesem.

Morgan Freeman si v tomto remaku stejnojmenného filmu z roku 1982 zahraje věřitele, kterému dva producenti (De Niro a Zach Braff) dluží peníze. Tito dva koumáci fingují natáčení westernu plného neuvěřitelných, a hlavně nebezpečných scén. Jako protagonistu si najmou vysloužilou westernovou hvězdu (Tommy Lee Jones) a uzavřou na něj tučnou životní pojistku. Producenti doufají, že herec během natáčení zemře a oni shrábnou pojistku a zbaví se věřitele. Jenže westernová hvězda má tuhý kořínek a každodenní ruskou ruletu, kterou natáčení připomíná, bravurně zvládá.

Film slibuje pořádnou nálož humoru a skvělé herecké výkony.

Život a kariéra

Sám Morgan s herectvím koketoval už od dětství, potom se ale rozhodl zkusit štěstí v armádě jako pilot u amerického letectva (1955 až 1959). Jenže byla jiná doba, kvůli barvě pleti se do vzduchu nedostal. Rozhodl se tedy odejít a zkusit v životě něco jiného. Po příchodu do Los Angeles pracoval jako úředník a peníze investoval do herecké školy. K herectví si přidal tanec a role v muzikálech na sebe nenechaly dlouho čekat.

Vše ale nebylo růžové a herec si prošel alkoholovým obdobím, což ho stálo první manželství, ke kterému se odhodlal až po třicítce.

Do roku 1989 si zahrál pár výraznějších rolí. Za všechny jmenujme filmy „Brubaker“ s Robertem Redfordem a „Očitý svědek“ se Sigourney Weaver.

A potom přišel konečně zlom a velké herecké příležitosti. Herec sám říká, že příležitosti přišly v pravý čas, kdy dozrál jako herec a vyřešil si své problémy.

Zahrál si v dramatu „Glory“ (1989) s Denzelem Washingtonem a Matthewem Broderickem. Lidskou stránku ve filmu předvedl jako „Řidič slečny Daisy“ ve stejném roce.

Po pár letech přišla role ve snímku „Vykoupení z věznice Shawshank“ (1994), který patří dodnes k neoceňovanějším filmům.

V současnosti si herec ve stáří užívá pestré role pro vyzrálé stárnoucí muže, stará se o produkční firmu a splnil si i sen o létání. Občas se dostane do křížku se zákonem, když úplně nedodržuje letecké předpisy a třeba přistane na letišti bez povolení. Jen ten vesmírný let mu zatím nevyšel.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Novinky

<< Předchozí článek Další článek >>