Martin Hofmann si jako Petr Bach ze seriálu Odznak Vysočina získává další fanoušky

Martin Hofmann si jako Petr Bach ze seriálu Odznak Vysočina získává další fanoušky
V dobách, kdy se Martin Hofmann začal objevovat jako Jarda Hejl v nekonečném seriálu Ulice, by rozhodně nikdo neřekl, že se z něj stane jeden z nejžádanějších filmových herců své generace. On sám před časem uvedl, že netuší, kde se v tomto seriálu vzal, protože v té době o něm nikdo nevěděl.

Trošku podezíral svou hereckou kolegyni Hanu Maciuchovou, že to možná byl její nápad. Myslel si, že dala produkci tip na herce, jehož ráda poslouchala v jednom pořadu v rádiu. Seriál Ulice tak Martinovi Hofmannovi otevřel cestu do velkého filmového a seriálového světa.  

V oblíbeném seriálu Odznak Vysočina, jehož druhá série si získává ještě více fanoušků než ta předchozí, hraje zádumčivého a trochu tajemného Petra Bacha, který nešetří sarkastickým humorem. Ve svém zaměstnání je ale profesionálem, na kterého se jeho nadřízená Dana Skálová může kdykoliv spolehnout. V situaci, kdy se Skálová zklamala ve své kolegyni Vlčkové, oslovuje s žádostí o pomoc s vyšetřováním právě Petra Bacha.

Bach má za sebou nelehký vztah s otcem a občas své starosti řeší alkoholem. Jeho postava je ale divákům blízká – připomíná jim trochu drsné americké detektivy.  

Martin Hofmann však umí zahrát i jiné než charakterní postavy. To předvedl třeba v komedii Teroristka, kde se z něj stal Vlastimil Mach, zkorumpovaná a zlem prolezlá osůbka a pravá ruka starostky. Scéna v jeho domě s Ivou Janžurovou, která jako pohoršená důchodkyně vzala spravedlnost do svých rukou, je velmi zábavná a vtipný je dokonce i nehezký konec Macha.

Bodoval i jako Luďan v seriálu MOST! A stejně zábavně se předvedl ve vedlejší roli ve filmu Ubal a zmiz, kde hraje znuděného policistu Rudu, který má o práci úplně jiné představy než jeho šéf, a tak nemá o maléry nouzi. 

Před časem se rodák z Českých Budějovic přiznal, že miloval Madonu a jeho největší mužský idol byl Sylvester Stallone. Údajně právě kvůli němu šel na DAMU. To možná vysvětluje jeho zálibu v rolích drsných a životem zkoušených mužů.

Od určitého okamžiku si Hofmann velice chrání soukromí. Když před léty žil s Jitkou Čvančarovou, novináři zjistili, že rád a často využívá služeb dívek poskytujících potěšení. Bulvár měl tedy žně. Jitka Čvančarová musela spolknout hodně hořkou pilulku, následoval rozchod a trvalo roky, než záletníkovi odpustila. Nakonec se ale vášně uklidnily – dnes už se spolu občas potkávají i při práci. 

Hofmann se před pár lety v tichosti dobře oženil. O svatbě nevěděla ani většina jeho kamarádů. Dnes je z herce už zasloužilý otec od rodiny s takovou kariérou, kdy si může dovolit si vzít občas i delší pauzu, aby se mohl plně věnovat rodině. 

Zdroje článku: