Které filmy ještě letos dorazí do kin: Dočkáme se českých novinek i očekávané Wonder Woman
Foto: Enjoyphoto80 / Shutterstock.com

Které filmy ještě letos dorazí do kin: Dočkáme se českých novinek i očekávané Wonder Woman

Letos to filmům s kinopremiérami moc nevyšlo. Doufejme ale, že v prosinci už bychom na nějaký ten film mohli zase zavítat. Přijdou totiž jak české novinky, tak i celosvětové pecky. Na co se tedy budeme moct v kinech podívat ještě letos? Čtěte dále.


Známí neznámí

Nová česká komedie s Táňou Pauhofovou, Klárou Issovou a Martinem Hofmannem by měla do kin přijít už 10. 12.

Půjde o partu českých a slovenských přátel, kteří se sejdou v pražském bytě, aby oslavili příchod Nového roku. znají se už několik let a šlo by tedy o klasickou silvestrovskou oslavu, kdyby se nezrodil šílený nápad - dát všechny mobily na stůl a nahlas sdílet každou přijatou zprávu i hovor. Co všechno o sobě navzájem nevědí? A dokážou i po odtajnění svých největších tajemství stále zůstat přáteli?

Zdá se vám příběh trochu povědomý? Není divu, jde totiž o adaptaci světoznámé italské předlohy Naprostí cizinci (2016). Nápad se stal tak oblíbeným, že podle filmu vznikl snad největší počet lokálních remaků v historii kinematografie. Ten nejnovější, který jste mohli vidět v českých kinech byl německý film Téměř dokonalá tajemství (2019).

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Další českou novinkou bude komedie podle předlohy Patrika Hartla, která do kin dorazí na Štědrý den. Představí se nám tu Martin Pechlát jako Prvok, David Švehlík jako Šampón, Hynek Čermák jako Tečka a Karla ztvární Martin Hofmann. Režie i scénáře se ujal sám autor knižní předlohy Patrik Hartl.

Čtyři kamarádi si uvědomí, že už jim už bude čtyřicet a vůbec nežijí tak, jak si v mládí představovali. Rozhodnou se to tedy změnit, a to velmi netradičním způsobem. 

Film bude o přátelství, oddanosti i odvaze a Patrik Hartl přiznává, že podle něj bude ještě lepší než knížka.

Wonder Woman 1984

Netrpělivě očekávaný akčňák letos vážně dorazí. A to jak do kin, tak na streamovací službu HBO Max. Je to kvůli nejistému otevření kin, které se filmaři rozhodli vyřešit trochu jinak. Tam, kde budou kina otevřená proběhne celosvětová kinopremiéra. V USA však bude novinka dostupná i na HBO Max, kde ji diváci budou moci zhlédnout v rámci předplatného.

U nás by film by měl být do kin vpuštěn 24. 12.

Tentokrát se s Wonder Woman v podání Gal Gadot ocitneme v osmdesátých letech. Proti nezastavitelné superhrdince se postaví hned dva záporáci, a to Max Lord (Pedro Pascal) a Cheetah (Kristen Wiig).

Duše

Nová animovaná Disneyovka do kin přijde 25. 12. a svým odlišným příběhem rozhodně zaujme nejen děti.

Hlavní postavou ve filmu je Joe Gardner, středoškolský učitel hudby, který konečně získá šanci zahrát si v nejlepším jazzovém klubu ve městě. Omylem se ale z ulic New Yorku dostane do úplně jiného světa, kde nové duše získávají své unikátní vlastnosti a zájmy ještě předtím než se dostanou na Zem. Po jeho neuvěřitelném dobrodružství, které zde zažije, získává odpovědi na některé důležité životní otázky.

Tak na který z nich půjdete vy?

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Filmové novinky

Další články z rubriky Filmové novinky

Na druhém dílu Jokera se už pracuje. Kdy se film dostane do kin a na koho a co se těšit

Na druhém dílu Jokera se už pracuje. Kdy se film dostane do kin a na koho a co se těšit

Díky neuvěřitelnému úspěchu Jokera v podání Joaquina Phoenixe se už můžeme těšit na jeho filmové pokračování. To sice ze začátku vůbec nebylo v plánu, ale nyní už se na něm už pracuje. Podívejte se, o co v něm půjde, kdy bude vpuštěn do kin a na další zajímavosti o jeho natáčení.

Pilná filmařská práce i přes nejasné uvedení filmů do kin

Pilná filmařská práce i přes nejasné uvedení filmů do kin

Přestože filmový průmysl v současné době zamrzl v distribuci a točí se „na sklad“, pracuje se stále na mnoha filmových projektech. To i navzdory tomu, že filmy hotové letos na jaře stále čekají na své premiéry, které se stále odkládají, protože kina v mnoha zemích světa zůstávají zavřená.

Novinka Come Away: špatný film podle kritiků nezachrání ani hvězdné obsazení

Novinka Come Away: špatný film podle kritiků nezachrání ani hvězdné obsazení

Nestačí mít v hlavní roli Angelinu Jolie. Zajímavé téma, nedostatečné zpracování. Tak hodnotí snímek někteří kritici. Na oficiální uvedení v Evropě si ještě musíme pár dní počkat.

Vzpomínka na Jurský park a jak se točilo pokračování v době koronavirové

Vzpomínka na Jurský park a jak se točilo pokračování v době koronavirové

Pragmatický paleontolog Alan Grant přijal pozvání k návštěvě nového zábavního parku, který vznikl na odlehlém ostrově uprostřed oceánu. Atrakce jsou opravdu lákavé. Jde o naklonovaná zvířata dávno vymřelých druhů – výsledek vědeckého experimentu.

Streamovací služby jsou na vzestupu a zájemců přibývá. Jaké projekty dle diváků stojí za pozornost

Streamovací služby jsou na vzestupu a zájemců přibývá. Jaké projekty dle diváků stojí za pozornost

Rok 2020 je pro většinu lidí rokem, který je naprosto jiný než všechny ostatní, které zažili. Do historie se také zapíše jako rok, kdy se nedařilo podnikání. To ovšem neplatí o streamovacích platformách, které nám do našich domovů přináší v této zvláštní době hlavně filmy a seriály.


Další články z rubriky Filmové novinky