Nejslavnější padouši z filmů a seriálů. Znáte je všechny

Nejslavnější padouši z filmů a seriálů. Znáte je všechny
Nejslavnější padouši z filmů a seriálů. Znáte je všechny Další fotografie v galerii >
Foto: ilikeyellow / Shutterstock.com
Nejlepším relaxem po dlouhém náročném dni může být nějaký pěkný film. Někdo dává přednost romantice, někdo se zase rád odreaguje zvýšenou hladinou adrenalinu. Podívejte se na nejslavnější záporáky a padouchy ve filmech a seriálech. Možná vás to inspiruje k tomu, si nějaký takový film pustit.

Hannibal Lecter v podání Anthonyho Hopkinse

Anthony Hopkins je velmi charismatický muž, a to i ve svém pokročilém věku. Jistě si jej pamatujete ze dvou hororů.

  • Hannibal,
  • Mlčení jehňátek.

V obou filmech si zahrál psychicky nemocného lékaře. Předvedl zde velmi profesionální a úctyhodný herecký výkon, díky němuž si jej mnoho diváků zařadilo do záporáků ve filmu. Jistě si pamatujete i na horor Mlčení jehňátek, který byl natočen již v roce 1991 a druhou hlavní roli zde ztvárnila Jodie Foster.

Joker v podání Joaquina Phoenixe

Tento film pojednává o ztroskotanci jménem Arthur Fleck. Doma má oblek klauna, který jednoho dne vytáhne ven na ulici a zaplete se do  akce, kvůli které se z něj stává zločinec. Pro již tak šíleného Arthura je to zlom, po kterém jej všichni budou znát pod jasným a přesvědčivým jménem, Joker.

Nezapomenutelný J.R. Ewing, neboli „ Džejár“ z Dallasu

Také jste cca před dvaceti až třiceti lety seděli u obrazovek a čekali na Dallas? Tento seriál vzniknul už velmi dávno - a dodnes se na něj jen tak snadno nezapomene. J. R. Ewing, kterému se v seriálu říkalo „Džejár“ se stal symbolickým záporákem té doby. Byl to značný manipulátor, velmi bohatý, a co se intrik týče, neznal mezí. Seriál byl natočen již v roce 1978. Džejára ztvárnil Larry Hagman, který zemřel v roce 2012.

V každém filmu i seriálu se jistě najde nějaká ta záporná postava. Některé jsou známé více, jiné zase méně, ale každý z vás si určitě vzpomene na výše uvedené hvězdy ve smyslu záporných postav. Na které si pamatujete vy?