Červnové novinky na HBO GO. Co si tento měsíc nesmíte nechat ujít?

Červnové novinky na HBO GO. Co si tento měsíc nesmíte nechat ujít?
HBO mezi své tituly stále přidává zajímavé novinky a ani červen nebude výjimkou. Těšit se můžete na nové řady oblíbených seriálů, ale také několik starých i nových filmů, od dramat až po komedie. Na co se tedy podívat?

V odborné péči (4. řada - 1.6.)

Už nyní si na streamovací platformě můžete novou sérii tohoto oceňovaného dramatického seriálu pustit. Po jedenáctileté pauze se tedy fanoušci i noví diváci konečně dočkali dalších dílů. V hlavní roli se zde tentokrát představí držitelka ceny Emmy Uzo Aduba, kterou můžete znát například z Orange is the New Black nebo Mrs. America. Ta zde ztvární postavu terapeutky Brooke Taylor z Los Angeles. Nová série se bude zabývat hlavně jejími třemi pacienty, ale poukáže také na potíže spojené s globální pandemií nebo sociálními a kulturními konflikty posledních let. Ani Brooke to ale v osobním životě nemá snadné a musí se vypořádat i s řadou svých vlastních problémů.

Zdroj: Autor: Featureflash Photo Agency / Shutterstock

Oslo (20.6.)

Tato filmová novinka nás blíže seznámí s nikdy nekončícím konfliktem mezi Palestinou a Izraelem, který se hodí i k aktuální krizi probíhající na tomto území. Film nám představí příběh za jednou z klíčových mírových dohod těchto dvou států, která byla v roce 1993 podepsána v Oslu. Jak události ovlivnily tajné plány a šifrované rozhovory? A jakou roli v nich hrála hrdinství norského páru nebo izraelsko-palestinských skupin? Snímek, inspirovaný úspěšným divadelním dramatem, nám umožní nahlédnout do zákulisí této historické události a lépe tak pochopit i její souvislost se současnými konflikty.

Natáčení filmu probíhalo dokonce i v Praze a v čele hereckého postavení se objeví oceňovaná Ruth Wilson.

Betty (2. řada - 12.6.)

Novou sérií bude pokračovat také komediální seriál Betty odehrávající se v centru New Yorku. Seriál sleduje příběh rozmanité party dívek, kde má každá z nich jiné vlastnosti a zkušenosti, ale spojuje je jejich velká a ojedinělá vášeň ke skateboardingu. Musí se proto vypořádat s řadou problémů současného světa a najít si své místo právě i v převážně mužském světě skateboardingu. Jde spíše o lehčí a odpočinkovější sledování, ale rozhodně se u něj nebudete nudit.

Kromě těchto novinek se během června na HBO GO objeví také spousta starších, ale úspěšných a oblíbených titulů. Mezi nimi bude například komediální animák Rick a Morty (21.6.), milovaný Shrek a Shrek 2 (1.6.), horor Purpurový vrch (6.6.) nebo akčňák Ready Player One: Hra začíná (6.6.).

Zdroje: