The Rock: výrazný herec a nejlépe placený (bývalý) zápasník wrestlingu

The Rock: výrazný herec a nejlépe placený (bývalý) zápasník wrestlingu
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Dwayne Johnson, známý díky své sportovní kariéře jako The Rock, patří mezi nejlépe placené umělce na planetě. Jeho běžné roční příjmy se pohybují od 70 do 100 milionů dolarů. Jak uvádí IMDb, jeho plat 5,5 milionů dolarů za roli ve filmu Král Škorpion (2002) je v Guinnessově knize světových rekordů.

Od fotbalu k wrestlingu

Dwayne Johnson se narodil 2. května 1972 v Kalifornii. Dwayneův otec je bývalý profesionální zápasník jménem Rocky Johnson a je tedy jasné, kde Dwayne našel svůj vzor. Rodina se často stěhovala, a tak svalovec trávil část dětství na Novém Zélandu nebo na Havaji. Když byl Dwayne na střední škole, přestěhovali se do Nashvillu v Tennessee. Slibný sportovec dostal na konci studia na střední škole celou řadu nabídek od vysokých škol, které si nadějného sportovce předcházely. Nakonec se rozhodl pro univerzitu v Miami, která mu nabídla nejlepší plné stipendium. Vystudoval kriminalistiku. V roce 1991 byl členem fotbalového týmu, který vyhrál národní šampionát. V roce 1995 utrpěl Dwayne zranění zad, což ho stálo místo v NFL. Poté podepsal tříletou smlouvu s kanadskou ligou, ale po roce odešel věnovat se wrestlingové kariéře, kde se naplno angažoval v letech 1996 až 2004. Stal se devítinásobným mistrem světa v těžké váze.

Herectví

The Rock zahájil hereckou kariéru v roce 2001 a svou sportovní dráhu vyměnil za tu hereckou definitivně v roce 2004. O svém sportovním životě stihl ještě v roce 2000 vydat životopisnou knihu, která se stala na několik týdnů nejprodávanějším bestsellerem The New York Times. Kromě již zmíněné role ve filmu Král Škorpion, za kterou získal v té době nevídaný honorář, si herec rozhodně uměl zajistit velice dobré příjmy i v ostatních projektech, do kterých se zapojil. Z nejznámějších filmů můžeme uvést dobrodružnou komedii Vítejte v džungli (2003), v akční sérii Rychle a zběsile (5. až 9. pokračování) v letech 2011 až 2019, Pot a krev (2013), v katastrofickém filmu z roku 2015 San Andreas (na rok 2024 se plánuje pokračování) nebo v dobrodružném fantasy snímku Jumanji: Vítejte v džungli.

V září 2012 společnost Celebrity Net Worth označila herce a sportovní legendu za nejbohatšího zápasníka na světě s čistým jměním 75 milionů dolarů. Do roku 2015 herec zbohatl a jeho majetek se odhadoval na 160 milionů dolarů. V roce 2018 už se psalo o 280 milionech, které vzrostly do konce roku 2019 nad hodnotu 320 milionů dolarů. To svědčí i o výborném obchodním talentu, který herec umí využít. Za svou roli ve filmu Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw z roku 2019 si vydělal 20 milionů dolarů. Pro srovnání, Jason Statham si přilepšil za roli v tomto snímku o 13 milionů dolarů a Idris Elba o 8 milionů dolarů. Herec navíc standartně požaduje mimo plat další 4 miliony dolarů za propagaci filmů, kde hraje.

Johnson produkoval a hrál v seriálu HBO Hráči (2015-2019), který probíhal po dobu pěti sezon a byl zařazen mezi nejsledovanější komediální seriály HBO v posledních šesti letech. Vypráví o extravagantních životech hráčů amerického fotbalu.

Když svalovec zrovna nevydělává peníze, rád rybaří. Věnuje se také svým třem dcerám ze dvou manželství. Zajímavé je, že první manželka sice neobstála ve své původní roli, ale osvědčila se jako Johnsonova manažerka. Za první velké honoráře zakoupil herec dům pro své rodiče.

Zdroj: