Robin Williams: Co stálo za smutným koncem legendárního komika
Foto: Anton_Ivanov / Shutterstock.com

Robin Williams: Co stálo za smutným koncem legendárního komika

Robin Williams: Co stálo za smutným koncem legendárního komika Další fotografie v galerii >
Foto: Anton_Ivanov / Shutterstock.com
Je to již šest let, co navždy odešel milovaný herec, nezastupitelný komik a dobrosrdečný člověk – Robin Williams. Svou třetí manželku a tři dospělé potomky dobrovolně opustil v 63 letech.

Robin Williams se narodil do rodiny modelky a úspěšného podnikatele a vyrůstal jako jedináček. Velice si rozuměl se svou matkou, od které podle samotného Williamse zdědil komediální vlohy. Svými parodiemi bavil už své spolužáky, a i přestože šel studovat politické vědy, skončil nakonec stejně u divadla. 

Začínal jako pouliční mim a komik po nočních klubech. Byl výborným improvizátorem a s vlastními skeči zanedlouho prorazil do televize. V roli mimozemšťana se stal hrdinou seriálu Mork and Mindy (1978–1982). Jeho první větší filmová role se mu naskytla v podobě titulní úlohy v komediálním muzikálu Pepek námořník. Své zkušenosti baviče plně využil ve válečném snímku Dobré ráno, Vietname (1987) jako temperamentní diskžokej, který svými vtipnými pořady rozptyluje americké vojáky na vietnamské frontě. 

V momentě, kdy si diváci oblíbili Williamsův komediální talent, začal překvapovat obdivuhodnými dramatickými výkony v psychologických dramatech. V roli učitele, psychologa a doktora dokázal na plátně divákům mistrně předávat velká životní moudra. V roce 1997 obdržel Oscara za nejlepšího herce ve filmu Dobrý Will Hunting.

Williams byl deset let ženatý s tanečnicí Valerií Velardiovou, s kterou měl syna Zacha. Jejich manželství rozbil vztah se synovou chůvou Marshou Gracesovou. S ní vytvořil novou rodinu, z které vzešly dvě děti. Poslední tři roky svého života strávil s třetí ženou Susan Schneiderovou.

Oblíbený komik celý život trpěl depresemi a problémy řešil závislostí na kokainu a alkoholu. O svých potížích otevřeně mluvil v populárních stand-up pořadech. Problémy se závislostmi úspěšně řešil v rámci léčebných terapií, ale na kolena ho položila nová diagnóza Parkinsonovy choroby. Zhoršování příznaků Williamse vedlo k dobrovolnému ukončení svého života. 11. srpna 2014 byl nalezen mrtvý ve svém bytě poté, co spáchal sebevraždu.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy