Jak se krotí krokodýli, nedělní pohodovka pro celou rodinu (TV tip)

Jak se krotí krokodýli, nedělní pohodovka pro celou rodinu (TV tip)
Jak se krotí krokodýli, nedělní pohodovka pro celou rodinu (TV tip) Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com
Tuto neděli 2.8., kdy začíná poslední měsíc prázdnin, se můžete večer celá rodina podívat na odpočinkovou komedii z dílny Marie Poledňákové – Jak se krotí krokodýli.

O filmu

Film vznikl v roce 2006 a zahrála si v něm celá řada výborných českých herců: Miroslav Etzler, Eva Holubová, Václav Postránecký, Barbora Štěpánová, Jiří Mádl, Jaroslava Kretschmerová, Dan Nekonečný a mnoho dalších. Hudbu k filmu vytvořili Petr Malásek, Dan Nekonečný (píseň Jak se krotí krokodýli) a Jaromír Vejvoda (hudba k písni Ty to víš). Film navštívilo v kině 620 514 diváků a vydělal přes 50 milionů korun.

Film pro úsměv i k zamyšlení

Příběh dětí, které podle mínění rodičů žijí ve spokojených rodinách, diváka i přes humorný obsah filmu nechává nahlédnout do citlivých dětských duší, které i přes zdánlivě dobrou péči rodičů někdy pociťují smutek a samotu.

Ale o veselé scény nebude určitě nouze a podíváte se i do Tater na Zelné pleso, kam štáb v rámci úspor cestoval vlakem.

Jeden z dětských hrdinů

Pokud jste někdy pátrali po osudech roztomilého hocha, který si zahrál Vítka Koudelku, tak dnes už dospělý Tomáš Peč se rozhodl zvolit si adrenalinový život a věnuje se extrémnímu lyžování.

Vlídný a veselý pan Postránecký

Jednu z vedlejších rolí ztvárnil člověk s přívětivým úsměvem, Václav Postránecký, který už je s námi bohužel jen ve svých rolích, ale jeho herecké umění nás bude těšit ještě mnoho let.

Cesta Václava Postráneckého k herectví nebyla jednoduchá, i když svou první roli si zahrál už jako devítiletý kluk ve filmu Konec strašidel v roce 1952. I přesto, že se ve filmu objevoval poměrně často a měl za sebou i účinkování na prknech Vinohradského divadla, u zkoušek na DAMU neuspěl. Vyučil se tedy zámečníkem a do divadla šel pracovat jako jevištní technik. Talent se prosadil i bez školy, a tak začal hrát a když v roce 1968 vyhrál v anketě Divadelních novin jako nejlepší herec do 30 let, otevřela se mu cesta do Anglie na roční studijní pobyt. Po návratu už nic nebránilo tomu, aby dostal příležitost hrát v činohře Národního divadla, kam určitě patřil.

Stihl ztvárnit i mnoho filmových rolí. Byl také jedním z filmových tatínku komedie S tebou mě baví svět, která vyhrála v divácké anketě jako vůbec nejlepší komedie všech dob. I za jejím vznikem stojí Marie Poledňáková.