Hudba do filmů patří, aneb nejlepší muzikály pro pohodový večer (3. díl)

Hudba do filmů patří, aneb nejlepší muzikály pro pohodový večer (3. díl)
Jaké by mohly být nejoblíbenější muzikály? Filmový muzikál je zábavou pro celou rodinu, která bez problémů přesahuje generace. I když ne každý film tohoto žánru se stane klasikou, existuje mnoho muzikálů, které se zaryjí do srdcí diváků.

6. Největší showman (2018) – 78 %

Zatímco většina filmových muzikálů je adaptována ze skutečných broadwayských muzikálů, „Největší showman“ udělal něco jiného a vytvořil zcela nový muzikál s originálním vlastním příběhem. Děj sice vycházel ze života P. T. Barnuma, historického obchodníka, který vytvořil úplně první cirkus, jednotlivé detaily a směr příběhu byly pro film zvlášť vymyšlené.

„Největší showman“ se stal pátým nejvýdělečnějším muzikálem všech dob. S originálními písněmi a epickými tanečními čísly, z nichž některá vzdorují gravitaci, není žádným překvapením, že jde o jeden z největších a nejbarevnějších hudebních filmů všech dob.

5. Čaroděj ze zěmě Oz (1939) – 78 %

I když toto hudební fantasy s Judy Garlandovou v hlavní roli byla vydána před desítkami let, zůstává jedním z nejoblíbenějších filmů všech dob. Vypráví o mladé dívce z Kansasu, která je poslána do kouzelného světa Oz. Zde se vydává na cestu, aby se setkala s čarodějem ve Smaragdovém městě, o kterém doufá, že ji může poslat zpět do Kansasu. Na cestě pomůže Plechovému muži, Zbabělému lvu a Strašákovi, aby se taktéž dostali k čarodějovi.

Díky barevnému vizuálnímu zpracování, potěšujícímu příběhu a okouzlujícím melodiím se tento film stal oblíbeným mezi mnoha. Dokonce si odnes 4 Oscary.

4. All That Jazz (1979) – 82 %

„All That Jazz“ je filmový muzikál volně založený na životě spisovatele a režiséra Boba Fosse. Muzikál se soustředí na režiséra a choreografa Joe Gideona, který se musí rozhodnout, zda potřebuje ve svém životě provést změny.

Joe Gideon žije bláznivým životním stylem plným drog, sexu a neustále se přepracovává do bodu, kdy přemýšlí, jestli musí ve svém životě udělat nějaké velké změny, než ho to nakonec zabije. Gideon pracuje na novém hollywoodském filmovém muzikálu a plánuje otevřít i nový scénický muzikál.

Zdroje článku: