Helena Růžičková by se letos dožila 84 let. Jaké neuvěřitelné příhody se s touto slavnou českou herečkou pojí
Foto: www.shutterstock.com

Helena Růžičková by se letos dožila 84 let. Jaké neuvěřitelné příhody se s touto slavnou českou herečkou pojí

Helena Růžičková by se letos dožila 84 let. Jaké neuvěřitelné příhody se s touto slavnou českou herečkou pojí Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Rodačka z Prahy se narodila v roce 1936. Patřila mezi nejvýznamnější české herečky a až do své smrti v roce 2004 se rozhodně nezapřel její celoživotní optimismus a veselá povaha. Pojďte s námi zavzpomínat na božskou Helenu, která si ze sebe rozhodně dovedla udělat legraci.


Ani v nemocnici neztrácela nadhled

Když byla herečka nucena pobývat v nemocnici, již při svém příchodu jí bylo jasné, že se do nemocničních andělíčků prostě nevejde. Traduje se, že požádala personál o dvě prostěradla. Ty si pak na ramenou svázala k sobě - a rázem se proměnila v antickou bohyni. Jelikož byla velmi schopná švadlena a většinu svého oblečení si šila sama, ani nemocniční oděv vlastní výroby si neodepřela. Byl složen z látky s dopravními značkami a nebyla by to veselá a pevná osobnost, aby si na intimní oblast nenašila zábavné značky. Například v oblasti hýždí měla značku „zákaz troubení.“

Čtěte také: Slunce, seno, ufoni aneb proč slavná trilogie neměla pokračování

Zapálila si i na nemocničním lůžku

Tato ikona českého filmu jednu dobu vážila dokonce 250 kilogramů. A i při svém pobytu v nemocnici se nedokázala vzdát oblíbené cigarety. Mezi lidmi koluje historka o tom, jak slavná herečka málem uhořela, protože i přes zákaz kouření v nemocnici si tuto svou slabost neodepřela, ale únavou usnula a celá postel se během chvíle vznítila.

Čtěte také: Zajímavosti z natáčení trilogie Slunce, seno… Co o těchto filmech Zdeňka Trošky nevíte?

Jako dítě byla extrémně hubená

I když si Helenu Růžičkovou pamatujeme jako korpulentní dámu, krátce po narození bylo vše naopak. Trpěla totiž poruchou příjmu potravy, a dokonce se rodina i lékaři obávali toho, že ji bude nezastavitelné hubnutí dokonce stát život.

Asi všichni z nás si slavnou Helenu vybavují ve spojitosti s Troškovou trilogií Slunce, seno,.... V jednom z filmů měla Helena Růžičková natáčet scénu na půdě. Aby se tam dostala, museli ji tam vyzvednout hasiči. 

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy