Co vypráví tetování Sylvestera Stalloneho
Foto: Jaguar PS / Shutterstock

Co vypráví tetování Sylvestera Stalloneho

Akční legenda Sylvestr Stallone, který zanedlouho oslaví 75 let, je známý především jako herec ztvárňující postavy Rockyho a Ramba. Má za sebou množství dalších filmových úspěchů, ale tyto ságy stojí za jeho největším úspěchem. Dnes se podíváme na jeho tetování, jejich význam a důvod vzniku.


Tetování na jeho těle jsme si mohli všimnout poprvé ve filmu Postradatelní, který přišel na světlo světa roku 2010. Od té doby neodmyslitelně patří tato barvami překypující ozdoba ramen a zad k této akční ikoně. Celé tetování se vyznačuje množstvím propojených obrazů, které ve filmu samostatně nevyniknou. K přesnějšímu popisu je třeba film zastavit a prohlédnout si toto umělecké dílo zblízka.

Záda

Centrální oblast zad mezi lopatkami zabírá znázornění nahé ženy-anděla, která je částečně překrytá lehkou látkou. Rezavá křídla anděla propojují lopatky s tetováním na ramenou a hrudníku a tvoří tak jeden velký celek. Na hraně pravé lopatky se vyskytuje kroutící se stuha se jmény „SOPHIA, SCARLETT, SISITINE“, což jsou jména Stalloneho tří dcer.

Pravé rameno

Pravá strana Stalloneho těla je věnována rodině. Při přesunu ze stuhy se jmény jeho dcer se dostaneme na rameno s portrétem Jennifer Flavin, která je Stalloneho ženou. V pozadí ženy vystupuje hlava tygra a tři růže. Ty symbolizují tři dcery, které sdílejí stejné prostřední jméno – Rose.

Levé rameno

Levé rameno je vyhrazeno hlavě a hřívě hnědého koně v běhu. To je odkaz na přezdívku, kterou získal v průběhu natáčení prvního Rockyho, tedy odkaz na Italského hřebce. Stejně tak by to mohla být vazba k jeho prvnímu filmu, za který dostal přesně 200 dolarů. Jednalo se o pornografický snímek s názvem Italský hřebec. Pod koněm je místo pro pár modrých očí.

Hrudník

Z pravého ramene se proplétají stonky růže s listy s vyobrazením lebky, zatímco na levé části hrudníku můžeme vidět hlavu zeleného ještěra s plameny v pozadí.

Důvod

Co je důvodem k takovému tetování? Může za to množství zranění, která si Stallone způsobil přípravou na natáčení, či při natáčení samotném. Jeho vyjádření je prosté: „Během přípravy na Rockyho II jsem trénoval s Francem Columbu, který mě připravoval na natáčení, jelikož jsem chtěl vypadat vyrýsovaně a Franco, no, byl to Mr. Universe a kulturista, který měl neskutečnou fyzičku. A nějak jsme se dostali k soutěžení v bench-pressu. Nebylo to nejchytřejší, jelikož Franco měl neskutečnou sílu. No a já si utrhl sval na hrudníku i s žílou. Bylo to velice závažné zranění. A jak šly roky, tak to bylo horší a horší. Pokud jste viděli poslední film Rocky Balboa, víte, o čem mluvím. Podívejte se na pravou stranu hrudníku a část ramene. Lidé si říkali: 'hej, podívej, má křečové žíly?' a tak jsem si řekl, že na to se*u a zakryl jsem to tetováním své ženy.“

Sylvester Stallone se i ve věku blížícímu se 75 rokům neustále věnuje cvičení. Je aktivní, natáčí nové filmy a nevypadá, že by měl chuť jít do starého železa. Projektů, které připravuje, je nespočetné množství, takže se máme na co těšit.

 
Autor: Jan Bratt
Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy

Herci

Další články z rubriky Herci

Geniální představitel vrchního inspektora Charlese Dreyfuse a sok Vinnetoua Herbert Lom pocházel z Čech a měl 3 manželky

Geniální představitel vrchního inspektora Charlese Dreyfuse a sok Vinnetoua Herbert Lom pocházel z Čech a měl 3 manželky

Teprve válka a pronásledování židů udělala z nadějného začínajícího herce židovského původu Angličana. Kombinace šlechtického původu a židovské národnosti byla v době Hitlerova řádění v naší zemi nebezpečná.

3 nejlepší upíři z filmů, které rozhodně musíte vidět

3 nejlepší upíři z filmů, které rozhodně musíte vidět

To, že se na plátna kin i seriálů dostalo mnoho upířích příběhů, jen dokazuje, že postava upíra je velmi oblíbená mezi diváky. Podívejte se na ty nejlepší filmy a seriály o upírech, které by vám rozhodně neměli uniknout. V dnešní době máte navíc v klidu domova čas dohnat ty nejlepší snímky, které by ve vašem repertoáru neměli chybět.

Marek Lambora ze seriálu Slunečná nechodí s Evou Burešovou, ulovila ho krásná Miss

Marek Lambora ze seriálu Slunečná nechodí s Evou Burešovou, ulovila ho krásná Miss

Marka Lamboru by nejedna divačka ráda viděla po boku seriálové kolegyně Evy Burešové. Ve Slunečné jim to společně ohromně sluší. Teď prasklo, jak to opravdu má mladý herec v soukromí.

Blake Lively a Ryan Reynolds: Jaké je tajemství jejich šťastného vztahu?

Blake Lively a Ryan Reynolds: Jaké je tajemství jejich šťastného vztahu?

Herec Ryan Reynolds tvoří s herečkou Blake Lively jeden z nejkrásnějších a také nejstabilnějších hollywoodských párů. Jaké je podle nich tajemství šťastného soužití?

Daniel Radcliffe a jeho marná snaha nebýt už Harrym Potterem

Daniel Radcliffe a jeho marná snaha nebýt už Harrym Potterem

Pro herce a herečky, kteří se výrazně prosadili v dětském věku, není snadné se zbavit své umělecké minulosti a prezentovat se jako herci mnoha jiných úspěšných rolí, které vytvořili v dospělosti. Představitel Harryho Pottera o tom ví své.


Další články z rubriky Herci