Co dnes dělá idol dívek Zac Efron? Dávno není jen hezkým hochem

Co dnes dělá idol dívek Zac Efron? Dávno není jen hezkým hochem
Co dnes dělá idol dívek Zac Efron? Dávno není jen hezkým hochem Další fotografie v galerii >
Foto: Tinseltown / www.shutterstock.com
Pokud jste byli na prahu nového milénia pubertální slečna, zřejmě jste milovali fešného Zaca Efrona. V roce 2006 zářil jako Troy v Muzikálu ze střední. Co dělá sympatický herec dnes?

Idol mladých dívek

Svou hereckou kariéru nastartoval v roce 2000. Zájem fanynek mu však přinesl především film Muzikál ze střední, který vznikl v roce 2005.

Snímek ho vystřelil na výsluní a ovlivnil i jeho osobní život. Poznal se při něm s herečkou Vanessou Hudgens, s níž potom několik let tvořil pár.

Později ovšem na Zaca prasklo, že pěvecké party za idola mladých slečen ve filmu nazpíval Drew Seeley. Písně byly napsány pro jiný hlasový rozsah a tehdy velmi mladý herec se do projektu svým projevem nehodil.

Čtěte také: I v Hollywoodu může z křehkého nevinného děvčátka vyrůst mladá zdravě sebevědomá žena: Dakota Fanning

Roku 2007 se objevil v americkém velkorozpočtovém muzikálu Hairspray, kde dostal roli Linka Larkina. Hned vzápětí se rovněž divákům představil v pokračování teenagerovského hitu Muzikál ze střední.

V roce 2017 dorazil do kin celovečerní snímek Pobřežní hlídka a Zac si v komedii zahrál po boku slavného svalovce Dwayna Johnsona. Muskulaturou si s ním nikterak nezadal a sám herec se nechal slyšet, že jen kvůli postavě už podobný dril podstupovat odmítá.

Čtěte také: Léto s kovbojem: Proč musela za Danielu Kolářovou zaskočit dublérka

Zac jako charakterní herec

Už to vypadalo, že se mladý herec z jednostranné škatulky roztomilých hochů jen tak nevymaní. Své herecké kvality však ukázal po boku Setha Rogena v komedii Sousedi, která vznikla v roce 2014 a ocenili ji diváci i filmová kritika.

Čtěte také: Tísňová linka: Halle Berry v kómatu. Co se během natáčení stalo

Definitivně se mu podařilo potvrdit, že není jen hercem z teenagerovských komedií, se snímkem Zlo s lidskou tváří. V něm si zahrál jednoho z nejznámějších sériových vrahů Ameriky, charismatického Teda Bundyho. Ve filmu mu sekundovala Lilly Collins.

Po stránce kariérní se mu tedy, zdá se, daří. V soukromém životě slavného herce je docela rušno. V roce 2013 se léčil kvůli závislosti na alkoholu a návykových látkách.

Čtěte také: Neoblíbení herci: Koho nazval Stallone chamtivcem a kdo málem uškrtil režiséra

Příliš se mu podle všeho nevede ani ve vztazích. Podle zahraničních bulvárních médií aktuálně chodí s australskou modelkou Vanesou Valladares. Podle některých zdrojů se nicméně sympatický pár už stačil rozejít a šlo spíše o letní románek než vážný vztah.