Dnes v Ulici: Žofka už ví, jak dřívější pomoc Klímům oplatit, a Erik se pouští na tenký led

Dnes v Ulici: Žofka už ví, jak dřívější pomoc Klímům oplatit, a Erik se pouští na tenký led
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Jak rychle se může život převrátit vzhůru nohama, o tom ví Klímovi své. Na druhé straně Erik s Kolďasem o tom nemají ani tušení. Jinak by totiž problémům nešli naproti. Ale když je člověk frustrovaný, nějak to ven jít musí.

Klímovi jsou zničení a nevědomost je ubíjí

Iva s Bárou jsou z policejní stanice doma, ale noční můra pokračuje. Vědomí, že kluk žije a celá situace neskončila tragicky, by jim rozhodně pomohlo zamhouřit oko. Jenže nikdo jim nic neřekne. Iva je podezřelá z trestného činu a nikdo se jí nemůže divit, že už se vidí za mřížemi. Každý člen rodiny teď přemýšlí nad tím, co teď bude. Prášky na spaní jsou pro Ivu jedinným způsobem, jak na chvíli zamhouřit oko. Sice přemýšlela, že by šla druhý den do práce, o tom však Vítek nechce ani slyšet. Vždyť by se tam sesypala. Naštěstí mají Žofku, která za Ivu mileráda zaskočí. Konečně zná způsob, jak se Klímům odvděčit za pomoc, kterou dříve poskytli oni jí. Kromě Žofky je k dispozici i Bruno. A Vítek se opět chová jako Vítek. Nahlásí si volno a je své ženě oporou. Najednou jdou starosti o to, co Michal vystuduje, úplně stranou. Zvláštní, že se člověk někdy zabývá takovou malicherností, že?

Žofka oddaně stojí při Michalově rodině

Klímovy má Žofka z celého srdce ráda. Nejenže stvořili Michala, do kterého je zamilovaná, nýbrž se o ni postarali v době, kdy si ubližovala. Když ve své vlastní rodině ztrácela pevnou půdu pod nohama, Iva a Michal byli těmi, kdo jí nabídl potřebnou oporu. Všichni na ni byli hodní a ona má teď konečně možnost jim jejich lásku a podporu oplatit. Byla by však radši za méně katastrofické okolnosti. To, co se stalo Michalově mámě, ji děsí. Umí však držet jazyk za zuby. Nejenže neřekla nic v bistru, nýbrž ani u ní doma neví, jaká tragédie Ivu potkala.

Erik s Kolďasem se pouštějí na tenký led

Stále více prostoru v Ulici dostává Sonin syn Erik. Ten se hezky vybarvuje. V hledáčku už jej mají téměř všichni profesoři. Zatím ale vyčkávají. Přece jen je to syn zástupkyně ředitelky. Každý má proto pocit, že ona si jej zpracuje. Jenže na Erika je jeho vlastní máma krátká. Přesunout ho na svou školu byl její nejhloupější tah. Problémy, které Erik způsobuje, jen kumulují zlost a frustraci v Čechové. Nepotrvá dlouho a ta vybouchne a pěkné to nebude. Navíc se dal Erik dohromady s problémovým Kolďasem. Ti dva spolu, tak to je tedy katastrofa. Šimonovi se ani nelze divit, že se od nich distancuje. Alkohol je u nich na denním pořádku. Otík dobře tuší malér, ale ani on se zatím do žádné akce nepouští. Čeká se tedy jen na to, až pomyslný pohár přeteče... a on přeteče. Bohužel si to nejvíce odnese zase Magda, která Erika už jednou načapala při činu.

Zdroj článku:
  • Autorský text