Vašek Matějovský ze seriálu O mě se neboj už láme srdce divaček

Vašek Matějovský ze seriálu O mě se neboj už láme srdce divaček
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Jen těžko si diváci Ulice mohli představitele Mikiho Seidla představit v roli seriózního a nebezpečně hezkého právníka, kterému na každém prstu jeho ruky visí zástupy atraktivních žen. A přece se to stalo.

Pro roli charismatického Martina Kaliny však musel Václav Matějovský nejdřív dospět. A potom musel mít to štěstí, že si režisér Biser Arichtev do role zarputilého právníka vybral právě jeho. Podle ohlasů je teď jasné, že Biser šel na jistotu.

Chcete úspěch? Potom na povrch vytáhněte pohledného herce, který není moc vidět 

Jak si umíchat divácký úspěch? Režisér Biser Arichtev to umí až příliš dobře. To se vezme hlavní vysílací čas, neokoukané prostředí a pohledný herec, který se divákům zatím ještě neokoukal. Mohlo být riskantní do role právníka Martina Kaliny nasazovat někoho, jehož předchozí role v Ulici se od té aktuální dost odlišuje.

Možná ale Biser právě tušil, že když dá divákům poznat, jak Václav Matějovský už z mikin Mikiho Seidla vyrostl, bude sklízet úspěch. A opravdu! Dojem velmi charismatického a pohledného herce ještě více podtrhly obleky, které v seriálu jako právník musí nosit. Řada divaček už to nevydržela a na veřejných diskuzích na novou postavu pěje samou chválu. 

Oproti minulé roli si herec Vašek Matějovský o dost polepšil. Nejenže už nehraje teenagera, nýbrž jde do role s herečkou, která diváky neprudí na každé stanici. Neokoukanost hlavních postav do nich zároveň vnáší zvláštní kouzlo. Divák má zkrátka chuť sledovat jejich herecké výkony a zjišťovat, kam až je jejich role dovedou.

Vašek Matějovský je pokorný, ale zatraceně dobrý právník se smyslem pro riziko 

Už dávno pryč jsou doby, kdy herec Matějovský coby Miki Seidl spolu s Jirkou Hložánkem naháněl jednu sukni, respektive sukni učitelky Magdy, která jim ale oběma dala nemilosrdně košem. Teď se herec dostal do role, kde může krásné ženy přehazovat vidlemi. On si přesto vybere tu s nevýhodami.

Český seriál - O mě se neboj
Zdroj: Pavel Gwužd / Nextfoto | český seriál O mě se neboj

Ačkoliv má vedle sebe atraktivní herečku Veroniku Lapkovou, scénář jeho kroky vede úplně jiným směrem. Naprosto totiž propadne velmi specifickému kouzlu prostořeké Evy Málkové. Ta je zatížena dvěma dětmi a žárlivým manželem, který se s ní nechce rozvést. A možná i proto tohle Martin Kalina bere jako výzvu. Že by profesionální deformace? Možná.

A tak má divák příležitost se každý čtvrtek stát součástí romantického příběhu, ve kterém elegantní právník dobývá srdce obyčejné ženy mimo jeho pracovní oblast. Jak tohle dopadne? Uvidíme. Každopádně se musí nechat, že se herec role zhostil přímo dokonale.

A to jeho role kvůli právnickým pojmům asi nebude ta z jednodušších, co myslíte? Ale když Nova zvládne v Ordinaci operovat, tak právničinu dokáže dělat levou zadní, nebo ne? 

Zdroj článku:
  • Autorský text