Ulice: Jak se do prázdnin vyvine ostře sledovaný vztah Vandy a Luďka?

Ulice: Jak se do prázdnin vyvine ostře sledovaný vztah Vandy a Luďka?
Neklaplo to… prostě to nevyšlo. Na to, aby se to mohlo podařit, to byla buď příliš velká lež, nebo by musel být Luděk úplný ignorant. Vanda je v Kanadě už třetí měsíc a jemu se to nepozdává. Co bylo ještě průhlednější byl fakt, že mu Vanda doslova zakazovala za ní přiletět.

Měla k tomu pádný důvod. Pro polibek a povzbuzení by musel odjet jiným směrem, a sice do Rakouska. Teď to vypadá, že Vanda skočí pod vlak, protože manželství, které měla už v hrsti, se jí teď úplně rozsypalo.

Luděk Vandu nezabije v tom horším případě se nejspíš Vanda zabije sama

Vanda má nakonec štěstí v neštěstí, že je tak daleko z dosahu rozlíceného Luďka. V takovém afektu ho Jolana ještě nikdy neviděla a nejhorší na tom je, že se mu vůbec nediví. Vždyť ho všichni oklamali a ona na tom hned po Vandě nese největší vinu. Měla svou dceru donutit, aby řekla pravdu. Jenže Vanda se přiznat nechtěla. Místo toho vymyslela lacinou lež ohledně komplikací s dědictvím po tátovi. Možná by to i vyšlo, kdyby to netrvalo tak dlouho. Luděk si zkrátka život po svatbě bez manželky nepředstavoval.

A tak místo toho, aby se Vanda před rodinou nesla jako paní Voláková a pracovala hezky v teple v kanceláři, bude opět Vandou Veselou až po uši zabřednutou v depresi někde vytírat záchody. To spíš ale dříve skočí pod vlak. Bylo by to pro ni velké ponížení. Hlavně by ji zabil fakt, že už nikdy nebude s Luďkem. Ale opravdu toto nastane? Opravdu se Luděk rozhodl pro rozvod? Nedá jí ani šanci mu celou situaci z očí do očí vysvětlit? Vždyť se mu tolik dostala pod kůži!

Z Vandy a Luďka se stal v Ulici skvostný páreček. Dva lidé bolaví po rozchodu a rodinných křivdách si k sobě našli cestu a zamilovali se do sebe. Zprvu si Luděk s Vandou jenom hrál. Později však v hloupoučké naivce našel zalíbení. Vanda je přesně jeho typ.

Z ostudy kabát aneb kdo chce víc, nemá nic!

Jedna zpropadená návštěva kasina a v ní jedna výhra ve Vandě vyvolala pocit, že díky hvězdám a štěstí na své straně může zbohatnout. Jak moc jí tehdy hvězdy lhaly. Pokud nějaké bohatství přece jen předpovídaly, bylo to bohatství zkušeností. Ty už Vanda má. Tolik průšvihů jako Vanda v rodině v tak krátkém čase nikdo neudělal. A tak místo toho, aby popíjela kávu v saténovém župánku na zahrádce svého vysněného domečku, spadne do tvrdé reality bez peněz, bez prestižní práce, domečku a co nejhůře –⁠ i bez Luďka. Ten jí totiž nechce vůbec vidět. Nenechal si nic vysvětlit a představuje si, že tam snad Vanda maká v nevěstinci. To je ostuda, kterou nepřežije. Že by jen Julie nakonec měla pravdu v tom, že Luděk díky nahromaděným negativním emocím zemře na infarkt?

Nezbývá než čekat, jestli jejich vztah vůbec nějak půjde slepit. Čím by režiséři získali více napětí? Pokud by Vandu nechali opuštěnou a v depresích? To už tady jednou bylo a nejspíš by se opakovali. Nezbývá než ji nechat škemrat u Luďka tak dlouho, dokud nepoleví. Ostatně rozvedení taky nebudou hned. Možná se Vandě podaří Luďka znovu oblbnout. Pokud ano, bude se nejspíš muset rozloučit s prací Luďkovy asistentky i s volným přístupem k jeho kartě. Pak by platila jiná pravidla.

Zdroj článku:
  • Autorský text