Sherlock Holmes (2009): Film, kde hlavní hrdinové za sebe nenechali zaskakovat kaskadéry

Sherlock Holmes (2009): Film, kde hlavní hrdinové za sebe nenechali zaskakovat kaskadéry
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Nad Londýnem se stahují mraky a celé jeho obyvatelstvo je v nebezpečí. Právě proto přijíždí Sherlock Holmes se svým věrným společníkem Watsonem, aby zabránili další pohromě – rituálním vražděním Lorda Blackwooda. Ovšem vzhledem k jeho sklonům k černé magii bude pro Holmese skutečným oříškem, celou záhadu vyřešit.

Robert Downey Jr. získal hlavní roli ve filmu díky protekci

Hlavní postavu ve filmu Sherlocka Holmese měl původně ztvárnit Colin Farrell, avšak nakonec ji získal Robert Downey Jr., a to jen díky své manželce, která už jednou s Guyem Ritchiem spolupracovala. Robert ale svou roli bral velmi vážně a patřičně se na ni připravoval – chtěl postavu Sherlocka Holmese co nejvíce napodobit, proto četl a sledoval spoustu jeho příběhů.

Rachel McAdams svým hereckým umem nezklamala

Úchvatnou Holmesovu osudovou ženu Irene Adlerovou si zahrála krásná herečka Rachel McAdams. Ačkoliv v původní předloze je Irene českou šlechtičnou, ve filmu se objevuje jako Američanka. I ona chtěla svou roli zahrát bezchybně a dodat jí na autentičnosti, proto spolu se svým hereckým kolegou Robertem Downey Jr. během většiny scén nevyužili kaskadérů.

I experti na Sherlocka Holmese se podíleli na tvorbě filmu

Všichni do filmu dali spoustu sil a snažili se o co nejméně chyb. Proto producent a tvůrce celého příběhu Lionel Wigram všechno konzultoval s experty z celého světa na Sherlocka Holmese, kteří se každoročně scházeli v New Yorku. I režisér Guy Ritchie se snažil film co nejvíce přiblížit originálu.

Sherlock Holmes vs. Elementary Education

Kdo je velkým fandou Harryho Pottera, mohl si všimnout, že kulisy z Holmesova bytu se objevily právě v Harry Potterovi, konkrétně v bytě Siriuse Blacka. Film měl celosvětovou premiéru v lednu roku 2009 a do některých se dostal pod názvem „Elementary Education“.

Záhadu můžete legendárnímu detektivovi pomoct vyřešit 27.6. ve 20.20 hodin na televizi Nova.