Sherlock Holmes (2009): Film, kde hlavní hrdinové za sebe nenechali zaskakovat kaskadéry
80%
Foto: www.shutterstock.com

Sherlock Holmes (2009): Film, kde hlavní hrdinové za sebe nenechali zaskakovat kaskadéry

Nad Londýnem se stahují mraky a celé jeho obyvatelstvo je v nebezpečí. Právě proto přijíždí Sherlock Holmes se svým věrným společníkem Watsonem, aby zabránili další pohromě – rituálním vražděním Lorda Blackwooda. Ovšem vzhledem k jeho sklonům k černé magii bude pro Holmese skutečným oříškem, celou záhadu vyřešit.

Sherlock Holmes (2009): Film, kde hlavní hrdinové za sebe nenechali zaskakovat kaskadéry Další fotografie v galerii >

Robert Downey Jr. získal hlavní roli ve filmu díky protekci

Hlavní postavu ve filmu Sherlocka Holmese měl původně ztvárnit Colin Farrell, avšak nakonec ji získal Robert Downey Jr., a to jen díky své manželce, která už jednou s Guyem Ritchiem spolupracovala. Robert ale svou roli bral velmi vážně a patřičně se na ni připravoval – chtěl postavu Sherlocka Holmese co nejvíce napodobit, proto četl a sledoval spoustu jeho příběhů.

Rachel McAdams svým hereckým umem nezklamala

Úchvatnou Holmesovu osudovou ženu Irene Adlerovou si zahrála krásná herečka Rachel McAdams. Ačkoliv v původní předloze je Irene českou šlechtičnou, ve filmu se objevuje jako Američanka. I ona chtěla svou roli zahrát bezchybně a dodat jí na autentičnosti, proto spolu se svým hereckým kolegou Robertem Downey Jr. během většiny scén nevyužili kaskadérů.

I experti na Sherlocka Holmese se podíleli na tvorbě filmu

Všichni do filmu dali spoustu sil a snažili se o co nejméně chyb. Proto producent a tvůrce celého příběhu Lionel Wigram všechno konzultoval s experty z celého světa na Sherlocka Holmese, kteří se každoročně scházeli v New Yorku. I režisér Guy Ritchie se snažil film co nejvíce přiblížit originálu.

Sherlock Holmes vs. Elementary Education

Kdo je velkým fandou Harryho Pottera, mohl si všimnout, že kulisy z Holmesova bytu se objevily právě v Harry Potterovi, konkrétně v bytě Siriuse Blacka. Film měl celosvětovou premiéru v lednu roku 2009 a do některých se dostal pod názvem „Elementary Education“.

Záhadu můžete legendárnímu detektivovi pomoct vyřešit 27.6. ve 20.20 hodin na televizi Nova.

DOPORUČUJEME

Novinky