Prostřeno speciál: Muži roku se tentokrát představí v netradičním prostředí. Možná i překvapí

Prostřeno speciál: Muži roku se tentokrát představí v netradičním prostředí. Možná i překvapí
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
V příštím týdnu se k plotnám v pořadu Prostřeno postaví největší krasavci Česka. Finalisté i vítězové soutěže Muž roku předvedou, jak si umí poradit nejen s vařením oblíbených jídel, ale také se zapeklitým úkolem týdne. Rozhodně se nebudou šetřit a pod rouškou humoru se občas ukáže i kritika.

Jako první se k plotně postaví Viktor Agateljan

Ten hosty pozve do Ústí nad Labem, kde žije se svou přítelkyní. Do bytu se teprve nedávno nastěhovali, a tak je byt ještě nezabydlený.

Viktor, přestože mohl udělat svou národní kuchyni, sází na italské menu – bruschetty, salát, italské těstoviny a tiramisu. V kuchyni ho bude jistit jeho krásná snoubenka. Viktor se živí jako profesionální boxer, proto zábava bude boxerská. Všichni od něj dostanou ukázku boxu a budou moci prověřit své dovednosti.

Druhý v pořadí se představí David Pleva

 I on žije na severu Čech. Finalista Muže roku 2022 se živí jako osobní trenér, lektor výživy, ale i zámečník. Mezi jeho koníčky patří zvedání těžkých předmětů, pumpování bicepsů a flexení svalů na pódiu s natřeným hnědým tělem. David nemůže vařit doma, a tak kluky pozve k rodičům a do bytu donese svoje osobní věci.

David se zabývá výživou, a tak všichni očekávají fitness zdravé menu – nikoho nepřekvapí, když připraví zeleninový salát, mozzarellu v županu, kulturistické kuřecí s rýží a čokoládový dort. Davidovi s přípravou pomůže partnerka Bára Motlová. Poradila mu s menu, ale i s nádobím. A dojde i na poměřování. Naštěstí jen výšek postavy. A jako zábava bude páka. Kluci tak mohou ukázat svaly.

Středeční hostitel se jmenuje Petr Ngo

Hostitel je vietnamského původu. Petr studuje i podniká zároveň. Ve volném čase se věnuje běhu a chodí do fitness. I třetí večer proběhne na severu Čech a ani Petr nevaří doma. Útočiště mu poskytne nevlastní sestra.

Petr hosty zaskočí tím, že celé menu nebude asijské. Udělá carpaccio z červené řepy s bagetkou, polévku Pho, kuřecí maso v těstíčku s pečenými bramborami Hasselback a rolovanou zmrzlinu. Ta se stane i součástí zábavy, kdy si ji kluci budou muset sami vyrobit. Hned na začátku večeře dojde na poměřování. Měří Petr opravdu tolik, kolik si myslí? Během večeře se bude mluvit o Petrově sbírce parfémů. Petrovi nakonec zavaří hlavní chod, kdy maso vytáhne dřív a některé porce budou nedodělané.

Čtvrteční večeři připraví František Knobloch

Muž roku 2023 studuje hned dvě vysoké školy, vyznává zdravý životní styl a pravidelně se věnuje sportu. Při studiu si přivydělává jako výživový poradce a baví ho hra na kytaru. Ani ten nemůže vařit u sebe doma, azyl mu poskytne jeho teta.

Celé Františkovo menu bude podle zásad jeho stravování – lososové rolky s čerstvým sýrem a bylinkami, dlouho tažený vývar z hovězí morkové kosti, drůbežích žaludků a srdíček, pomalu pečená hovězí líčka s batátovým pyré a lehký dezert z ricotty přelitý kakaovou omáčkou s makadamovými ořechy. Kluci budou jak na trní, s Františkem si tak úplně nerozumí a ani nesdílejí jeho nadšení pro dlouhověkost. Na závěr večera jim František zahraje na kytaru a zazpívá. A nikdo z kluků se k němu nepřidá…

Poslední večer bude patřit Davidu Kremeňovi

Muž roku 2020 pracuje jako policista, a kromě práce ho baví fitness a posezení s přáteli a čas strávený s přítelkyní. David se velmi rád také prochází v přírodě s svým pejskem Alinkou a čte knihy. Ani on nemůže vařit doma, a tak bude rád za půjčenou kuchyni od kamarádky.

A cizí prostředí mu dá docela zabrat. Jako předkrm budou masovo-zeleninové placičky, dále brokolicový krém, jako hlavní chod těstoviny s kuřecím masem na kari omáčce a cheesecake na konec. A zábava bud akční – kurz sebeobrany. Během šmejdění se hosté dozví, že David býval docela obézní a soutěž Muž roku pro něj byla velkou životní motivací a změnou. A na konci čeká všechny překvapení. Šerpování vítěze.

 

Zdroje článku:
  • Press kit FTV Prima,
  • Autorský text