Drbárna ze ZOO: Postava Viky Janečkové a její další seriálová cesta

Drbárna ze ZOO: Postava Viky Janečkové a její další seriálová cesta
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Návrat herečky Evy Burešové byl už dlouhodobě ohlášený. Původně si Eva chtěla své druhé mateřské povinnosti vychutnat déle, ale nabídky práce byly asi natolik lákavé, že je nedokázala odmítnout. Je však pravdou, že má v seriálu zatím jen jeden natáčecí den týdně.

Točí většinou v pražském ateliéru. Má tedy oproti Michaele Pecháčkové a dalším hercům, kteří jezdí natáčet do Dvora Králové, práci s menšími časovými nároky. Viky se nevrací do děje sama, ale v dětské sedačce si přiveze i malého Petříka. Její sny o velké lásce jí nevyšly, a protože se v Bruselu necítila dobře a s Petrem to skřípalo, rozhodla se vrátit ke svému původnímu životu. To ale nebude tak snadné, protože už není zdaleka tak svobodná – má zodpovědnost vůči synovi.  

Všichni z jejího okolí jsou návratem zaskočeni. Ptají se jí tak na důvody jejího návratu, ale Viky nemá moc chuť se o problémech bavit. Po půl roce se chce prostě jen vrátit do svého pokojíčku a žít stejný život, jako žila před odjezdem.  

V bytě je Filip, a to trochu Viky návrat do starých kolejí zkomplikuje. Fotograf situaci chápe a má v plánu co nejdříve z bytu odejít. Jenže se hodně brzy ukáže, že Viky nezvládá sladit celodenní péči o syna a práci tak, aby byla schopna uživit sebe a dítě.  

Z Petra totiž tvůrci udělali nejen nevěrníka, ale také trochu bezohledného otce, kterého osud syna příliš nezajímá, a je tak možné, že od něj Viky ani žádné případné peníze přijmout nechce.  

Jak Viky brzy zjistí, Filip je velice citlivý člověk a s malým Petříkem se skvěle dokázal sladit. Je to pro ni ta nejlepší chůva, jakou si mohla přát. Stěhování Filipa se odkládá na neurčito. 

Eva Burešová
Eva Burešová. | Zdroj: FTV Prima

Aby byl děj ještě trochu zamotanější, cesta k Petrovi se začíná pomalu uzavírat. Není to ovšem jen zjištěnou nevěrou, ale i pocitem, který začíná Viky velice intenzivně vnímat, když Filipa poznává blíže. Ze vztahu k chůvě je najednou vztah k partnerovi a Viky nejvíce oceňuje, že Filip chápe její nedávnou špatnou zkušenost  nechává jí ve vztahu tolik svobody, kolik jen potřebuje. Oběma jim vlastně nezávazný vztah vyhovuje.  

Další věcí je to, co na to Sid. Ta sice v poslední době Filipa stále odmítala, ale v okamžiku, kdy se jí dvořit přestane, možná zjistí, že jí to chybí. 

A potom je zde samozřejmě věčný obdivovatel Viky, Marek, který na ni bude zamilovaně po večerech zírat, když bude u něj v baru zpívat. Viky má Marka za kamaráda, ale on se tak necítí a chtěl by od jejich vztahu víc. Dokonce ani Tereza ho nedokáže zaujmout tak moc, aby se myšlenky na lásku k Viky zbavil.  

Největší záhadou je samozřejmě vztah s Petrem. Co to v tom Bruselu ze zodpovědného partnera a otce udělali? Petr si nechá vlastně unést syna a je mu to jedno? Je mu jedno, jak jeho potomek bude žít? A to není všechno! Jak to vypadá, tak se z Bruselu stěhují i jeho odrostlejší dětí, které bude mít na starost Danuše, jež si bude hledat vhodné bydlení. Petr jí tedy ani neumožní používat svůj byt, který pronajímá Charliemu?  

Určitě se už brzy dočkáme zajímavých a nepředvídatelných momentů. 

Zdroje článku:
  • Press kit TV Prima,
  • autorský článek