Četnické humoresky (2001 – 2007): Komu patří slavná sajdkára a kde se natáčelo?
80%
Foto: www.shutterstock.com

Četnické humoresky (2001 – 2007): Komu patří slavná sajdkára a kde se natáčelo?

Četnické humoresky (2001 – 2007): Komu patří slavná sajdkára a kde se natáčelo? Další fotografie v galerii >
Foto: www.shutterstock.com

Slavný seriál Antonína Moskalyka představuje osudy četníků brněnské pátrací stanice. Stal se oblíbený několika generacemi. V čem se skrývá jeho četnické kouzlo?


Auta i sajdkáru vlastní jeden z herců

V seriálu je použito na šest a půl tisíce kostýmů, více než 25 tisíc rekvizit a velký počet kusů dobytka, koní a drůbeže. Kromě toho se v seriálu objevuje i více než sto dvacet motorových vozidel. Některé z nich, jako například slavnou sajdkáru nebo automobil, vlastní přímo jeden z herců - a to konkrétně Tomáš Töpfer. Ten v rámci natáčení často řídil své vlastní vozy.

Exteriéry na Vysočině a na Moravě

Seriálový štáb se při natáčení příběhů o partě četníků kromě Brna nejčastěji pohyboval na Vysočině. Natáčelo se například v Třebíči, Náměšti nad Oslavou, Jimramově, Boňově nebo Tašově. Z Náměště je také slavný seriálový zámek. Exteriéry se točily také v okolí Brna, například na vlakovém nádraží ve Střelicích u Brna. Kromě četnické stanice, která byla vytvořena jako filmové studio, se vše natáčelo v exteriérech. Filmové svatby se točily v Chrámu svatého Jakuba v Brně.

Věrohodné zobrazení metod

V seriálu se objevuje velké množství autentických případů, které jeho tvůrci nalezli v archivech. Při zobrazování práce tehdejších četníků je věrně ukázáno, jak kdysi pátrání probíhalo, včetně dobových vyšetřovacích mechanismů.

Psi do akce!

V rámci četnické party se objevuje i četnický psovod se psem Argem. Toho pro seriálové potřeby ztvárnili celkem tři psi. První pes byl velmi dobře herecky cvičen a jmenoval se Urx z blanenského zámku. Bohužel ale velmi brzy pošel, a proto jej museli během pouhých třech týdnů nahradit jiným psem. Jeho skutečný majitel měl velmi krátkou dobu na to, aby jej něco naučil a mohlo se začít natáčet. Další pes, který v seriálu vystupuje, je Kikina. Ten patřil do rodiny režiséra Moskalyka.

V seriálu se objevilo velké množství komparzistů. Jen ve třetí řadě jich bylo na tři tisíce!

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy