Rodinný film o přátelství zasazený do nádherné přírody - Vlk a lev: Nečekané přátelství

Rodinný film o přátelství zasazený do nádherné přírody - Vlk a lev: Nečekané přátelství
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.
Milý příběh od francouzských tvůrců, na který můžete vzít děti do kina a zaručeně si to spolu všichni užijete. Jde o pohodové a sentimentální dílko zasazené do pěkné přírody. A kdo by nechtěl mít tak nezvyklé chlupaté kamarády!

Naprosto nečekané přátelství

Snímek, který přišel nedávno do kin, představí velké a emotivní dobrodružství vlka a lva. V kanadské divočině svede osud dohromady mladou dívku s mláďaty dvou obávaných šelem a dá vzniknout přátelství, které nemá obdoby.

Film se natáčel se skutečnými zvířaty a obešel se bez digitálních triků.

Dvacetiletá dívka Alma přeruší své studium hry na piano a odjede na nějaký čas na chatu po svém dědečkovi, která leží na ostrově uprostřed majestátní kanadské divočiny. Brzy potom se její život obrátí vzhůru nohama a navždy změní.

Po letecké havárii v lesích objeví malé lvíče určené pro výcvik v cirkuse a současně s tím se ujme i mláděte vzácného stříbrného vlka, kterého do chaty přinese vlčice uvyklá na přítomnost a přízeň jejího dědy. Rozhodne se je ochránit před světem lidí, postarat se o ně a dohromady vytvoří neobvyklou rodinu. Zvířata mají ostrov jen pro sebe a učí se v přírodě divokým instinktům, Alma je učí poslouchat hru na piano, a přestože s postupem času vlk i lev rostou z roztomilých mláďat do podoby a síly obávaných šelem, pouto všech tří je stále silnější.

Dlouhé soužití ale skončí během okamžiku, kdy idylu ostrova naruší nečekaná událost. Alma je po nehodě odvezena do nemocnice, lev je odchycen do cirkusu a vlk přesunut do rezervace. Právě vlk jménem Mozart, ale nikdy na jejich velkou trojku nezapomene a po čase uteče s odhodláním najít kamaráda lva a pak společně i Almu. Velké dobrodružství a dlouhá cesta vlka a lva napříč divočinou teprve začíná. 

Režisér Gilles de Maistr

O tvůrcích projektu

Je uznávaným odborníkem ve své branži a má za sebou celou řadu ocenění včetně dětské ceny a ceny diváků z FF v Cannes. Na filmu Vlk a lev úzce spolupracoval s Andrew Simpsonem, vyhlášeným pro svou práci s vlky (pracoval se zvířaty při natáčení velkolepého seriálu Hra o trůny, nebo na snímku Revenant).

„Přátelství vlka a lva ve filmu je opravdové a nijak hrané, vyrůstali spolu a jsou na sebe zvyklí víc než na cokoliv jiného. Po natáčení jsem pro ně chtěl i dál co nejlepší život, ale bez těch úplně syrových zvířecích instinktů jsme je nemohli pustit do volné přírody. Oba proto zůstali spolu v divočině na ostrově v Kanadě, kde jsme točili.“

 Ve filmu s českým dabingem si zahráli Molly Kunz (seriál Colony), Graham Greene a Charlie Carrick.

 

Zdroj: