George R.R. Martin „otec“ seriálu Hra o trůny připravuje novou fantastickou podívanou pro HBO
Foto: Kathy Hutchins / www.shutterstock.com

George R.R. Martin „otec“ seriálu Hra o trůny připravuje novou fantastickou podívanou pro HBO

I přes naléhání fanoušků knižní série o dracích a vládcích a příslibu autora, že konečně dokončí poslední knihu, která definitivně uzavře velkolepou ságu Hra o trůny, si slavný spisovatel zase odskočil k jiné práci.

Nový sci-fi seriál na obzoru

George R.R. Martin v současnosti adaptuje sci-fi román Rogera Zelaznyho Cesta bez konce. Na základě románu by měl vzniknout nový sci-fi seriál pro společnost HBO. Na scénáři spolupracuje spisovatelka a scénáristka Star Treku Discovery Kalinda Vazquez.

O knize, která inspiruje scénář

Román Cesta bez konce není žádnou knižní novinkou. Jde o literární dílo vydané v roce 1979. Fantastický snímek pojednává o jedné hodně zvláštní dálnici, která umožňuje cestovat časem a dosáhnout velmi vzdálených a významných míst v historii lidstva. Ti, kdo dálnici najdou, ji mohou používat k prozkoumání tajemství světa, ale pro některé lidi může takové cestování představovat také naději na přežití přepsáním minulosti vedoucí ke změně v budoucnosti.

A co je na celém projektu nejzajímavější? Martin opět přivádí na scénu draky. Bodu to právě draci z linie Bel´kwinith, kdo stojí za vznikem prapodivné dálnice a hlavní hrdina příběhu bude pátrat ve své minulosti a hledat spojení s dračí rodinkou.

Nadšení autora

George R.R. Martin přijal velký závazek. A to ještě sleduje vývoj prvního spin-offu Hry o trůny s názvem House of the Dragons, který je v současnosti rozpracovaný.

Martin se s autorem Rogerem Zelaznym setkal v minulosti osobně a už jednu z jeho knih zpracovával. Považuje autora za mistra ve svém oboru a je velice rád, že dostal příležitost na novém seriálu pracovat. Slibuje opět velkolepou podívanou.

O hereckém obsazení se zatím nic neví, ale budete mezi prvními, kdo dostane další informace, které budou zveřejňované.

Přidejte si nás na domovskou stránku
Seznam.cz nebo Google Zprávy
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google zprávy